Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ସବୁଠୁ ଧନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶର୍ମିଲା : ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ

1/07/2020 at 3:59 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧/୭: ବଲିଉଡର ଟପ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଗଣା ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋରଙ୍କୁ କୌଣସି ପରିଚୟର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋର ଏକ ନବାବ ପରିବାରର ବୋହୂ। ସେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ ମନସୁର ଅଲୀ ଖାନ୍ ପଟୌଦିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସବୁ ସମ୍ପତ୍ତି ଶର୍ମିଲାଙ୍କ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।

ମନସୁର ଅଲୀ ଖାନ୍ ପଟୌଦି ରାଜବଂଶର ନବମ ନବାବ ଥିଲେ ଯାହାଙ୍କୁ ଟାଇଗର ପଟୌଦି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥାଏ। ମନସୁର ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ରହି ସାରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୧ମସିହାରେ ଫୁସଫୁସ ରୋଗରେ ଟାଇଗର ପଟୌଦିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।

ଶର୍ମିଲା ଟାଗୋର ଅନେକ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକ୍ରିୟ ନାହାନ୍ତି। ସେ ଆଜି ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକାଣୀ ଏବଂ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ସହ ହରିୟାଣା,ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଭୋପାଳରେ ପଟୌଦି ରାଜବଂଶର କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତିର ଦେଖାଶୁଣା କରନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ଅନେକ ଥର ସମ୍ପତ୍ତି କାମରେ ଭୋପାଳ ଯିବା ଆସିବା କରନ୍ତି।

ପଟୌଦିଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି କଥା କହିବା ଯଦି ତାହା ପାଖାପାଖି ୫ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅନେକ କୋଠା ଏବଂ ପ୍ରାସାଦ ରହିଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୋପାଳରେ ପଟୌଦି ପରିବାରର ୨୭୦୦କୋଟିରୁ ଅଧିକ ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଇସେନା,ଭୋପାଳ ଏବଂ ସିହୋର ଜିଲ୍ଲାରେ ପଟୌଦି ରାଜବଂଶର ଶହ ଶହ ଏକର ଜମି ରହିଛି। ଏବେବି ପଟୌଦି ପରିବାର ପାଖରେ ୨୭୦୦ଏକର ଜମି ରହିଛି। କେତେକ ଜମି ଉପରେ ଏବେ ବିବାଦ ଚାଲିଛି। କେତେକ ଜମି ଉପରେ ବେଆଇନ କବଜା କରି ନିଆଯାଇଛି।

ପଟୌଦି ପରିବାରର ଶାହି ମହଲ ପଟୌଦି ପ୍ୟାଲେସର ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୮୦୦କୋଟି ଟଙ୍କା। ଯାହା ଏବେ ହେରିଟେଜ ହୋଟେଲ ହୋଇଯାଇଛି।

ପଟୌଦି ପରିବାରର ଭୋପାଳର ପଶ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ରାଜ ଭବନ ରହିଛି। ଯାହାର ଗୋଟିଏ ଭାଗରେ କଲେଜ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଭାଗରେ ପଟୌଦି ପରିବାରର ଦାୟାଦ ସ୍କୁଲ୍ ଚଲାଉଛନ୍ତି।

   Related Posts