Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତେଲୁଗୁ ଅଭିନେତା ଜୟ ପ୍ରକାଶ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ପରଲୋକ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇଲେ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡ଼ୁ

8/09/2020 at 11:38 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮/୯: ତେଲୁଗୁ ଅଭିନେତା ଜୟ ପ୍ରକାଶ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାର ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ୭୪ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ହୃଦଘାତ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ପରଲୋକରେ ତେଲୁଗୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡ଼ୁ ଜୟପ୍ରକାଶ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।

ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡ଼ୁ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ- ଜୟ ପ୍ରକାଶ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ପରଲୋକରେ ତେଲୁଗୁ ସିନେମା ଏବଂ ଥିଏଟର ଆଜି ଜଣେ ଦିଗ୍ଗଜଙ୍କୁ ହରାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ଦଶକରୁ ତାଙ୍କ ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆମକୁ ଅନେକ ସ୍ମରଣୀୟ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଦେଇଛି। ଦୁଃଖର ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମନ ଭରି ଆସିଛି।

ଜୟ ପ୍ରକାଶ ରେଡ୍ଡୀ ଖଳନାୟକ ଏବଂ ହାସ୍ୟ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଜଣା ଯାଉଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସବୁଠୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରେ ସମରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡୀ, Preminchukundam Raa, ନରସିହ୍ମା ନାଇଡ଼ୁ, Nuvvostanante Nenoddantana,ଜୁଲାଇ,ରେଡି,କିକ୍,ଜୟମ୍ ମନଡେରା, Jamba Lakidi Pamba, ଅବୁନୁ ବଲ୍ଲିଦାରୁ ଇସ୍ତାପାଇରୁ,କବଡ୍ଡି କବଡ୍ଡି, Evadi Gola Vadidi ଏବଂ Kithakithalu ଆଦି ରହିଛି।

ସେ ସିଲଭର ସ୍କ୍ରିନରେ ୪୦ବର୍ଷ ବୟସରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ୧୯୮୮ମସିହାରେ ଭେଙ୍କଟେଶଙ୍କ ଫିଲ୍ମ Brahma Puthrudu ରେ ସେ ସବ୍-ଇନସ୍ପେକ୍ଟର ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବଡ଼ ବ୍ରେକ୍ ୧୦ବର୍ଷ ପରେ  ୧୯୯୯ମସିହାରେ ନନ୍ଦାମୁରୀ ବାଳକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ସମରସିହ୍ମା ରେଡ୍ଡୀରୁ ମିଳିଥିଲା। ସେବେଠୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟା

ଜୟ ପ୍ରକାଶ ଶେ​‌ଷ ଥର ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ Sarileru Neekevvaruରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ଏବର୍ଷ ଜାନୁୟାରୀରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts