Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

୭୭ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କଲେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଛୁଟୁଛି ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ

11/10/2019 at 2:57 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧|୧୦:  ୭୭ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କଲେ ବଲିଉଡ଼ ‘ଶାହେନ ଶାହ’ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ । ଚାରି ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଅଭିନୟ କରି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର କରିବା ସହ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପରେ ରାଜତ୍ବ କରି ଚାଲିଛନ୍ତି । ଆଜି ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନ ଅବସରରେ ସାରା ବଲିଉଡ ଜଗତ ସହ ପ୍ରଂଶସକଙ୍କ ମାନଙ୍କର ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ଛୁଟୁଛି ।

ଅର୍ଦ୍ଧଶତାବ୍ଦୀର ଅଭିନୟ ଜୀବନ। ଦେଶ ବିଦେଶରେ କୋଟି କୋଟି ପ୍ରଶଂସକ । ୧୯୦ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ୧୧ ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଆଓ୍ବାର୍ଡ, ୪ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର। ପଦ୍ମଶ୍ରୀ, ପଦ୍ମବିଭୂଷଣ ଓ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ଭଳି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମ୍ମାନ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ‘ଦାଦା ସାହେବ ଫାଲକେ ପୁରସ୍କାର’ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏହି ମହାନାୟକ ।

ଲମ୍ବା ସିନେମା କ୍ୟାରିଅରରେ ଅମିତାଭ ଏମିତି କିଛି ଚରିତ୍ରରେ ଆସିଛନ୍ତି ଯାହା ମାଇଲଖୁଣ୍ଟି ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । ସମାଜର ପ୍ରତିଫଳନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ତାଙ୍କ ଅଭିନୟରେ । ସତୁରି ଦଶକରେ ଅମିତାଭଙ୍କ ଆଙ୍ଗ୍ରି ୟଙ୍ଗମ୍ୟାନ୍, ବାଗବାନର ସ୍ବାଭିମାନୀ ବାପା ହେଉ କି ପିଙ୍କ ଚଳଚିତ୍ରରେ ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ ଲାଗି ଲଢୁଥିବା ଓକିଲ ଚରିତ୍ର, ସବୁଠି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଅଭିନୟର ନିଖୁଣତା ।

   Related Posts