Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ନିୟମ ହେଲା କଡାକଡି : କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ଛେପ ପକାଇଲେ ରୁଜୁ ହେବ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା

7/04/2020 at 12:19 PM

ସିମଲା ୭।୪: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ହିମାଚଳର ଡିଜିପି ସୀତାରାମ ମରଡି କରୋନା ପଜିଟିଭ ରୋଗୀଙ୍କୁ କଡା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଡିଜିପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀ କୌଣସି ପୋଲିସ, ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଛେପ ପକାନ୍ତି, ତେବେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଧାରା ଅଧୀନରେ ସେହି ରୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବ । ଯଦି ସେହି କାରଣରୁ ଅନ୍ୟ କେହି ମରିଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରୋଗୀ ଛେପ ପକାଇବାର ଅନେକ ଘଟଣା ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଛି । ତେଣୁ ପୋଲିସ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କହିଛି । ଡିଜିପି ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ ନିଜକୁ ରୋଗୀ ଭାବିବେ ନାହିଁ, ତା’ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ସହ କୌଣସି ମାନବିକତା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ କଠୋର ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ନିକଟରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଛେପ ପକାଇବା ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଡିଜିପିଙ୍କ ଚେତାବନୀ ପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ ଜଣ ଜମାତ ସଦସ୍ୟ ଆଗକୁ ଆସି ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ସିମଲା ଏବଂ ଚାମ୍ବାରେ ସହଯୋଗ କରିନଥିବା ୧୨ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ବ୍ୟତୀତ ୫୨ ଜଣଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଛି ।

ଡିଜିପି ରବିବାର ଦିନ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ଜାମାତ ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଅପରାହ୍ନ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥିତି ଏବଂ ବିଦେଶ ଗସ୍ତ ସଂପର୍କରେ ନଜଣାନ୍ତି, ତେବେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୩୦୭ ଏବଂ ୩୦୨ ଭଳି ଧାରା ଲଗାଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ।

   Related Posts