Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଏଣିକି ‘ଏପ୍ରିଲ୍ ଫୁଲ୍’ ମହଙ୍ଗା ପଡିବ, ସରକାର କହିଲେ ନିଆଯିବ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

31/03/2020 at 6:25 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୩୧।୩: ଯଦି କେହି ଅପ୍ରେଲ ଫୁଲ୍ ନାଁରେ ଗୁଜବ, ମିଛ ମେସେଜ କିମ୍ବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବ, ତେବେ ସାଇବର ଅପରାଧ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ମଙ୍ଗଳବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏହି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍ସ ଉପରେ ନଜର ରଖିବ । ସୋମବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ଯିଏ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ଏକ ମିଛ ମେସେଜ ଦେଇଥିଲେ କି ମୁମ୍ବାଇରେ ସେନା ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ଦେଶମୁଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ପ୍ରତିବର୍ଷ ଅପ୍ରେଲ ୧ରେ ଲୋକମାନେ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ମଜା କରନ୍ତି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହା କରିବାଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସମେତ ସମଗ୍ର ଦେଶ କରୋନା ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା କରୁଛି । ଅପ୍ରେଲ ଫୁଲ୍ ନାଁରେ ମିଛ ମେସେଜ, ଗୁଜବ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ । ତେଣୁ ଏହା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଯଦି କେହି ଏଭଳି କରନ୍ତି ତେବେ ସାଇବର ଅପରାଧ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁଁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ।”

ସୋମବାର ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ସୋହେଲ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା । ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁମ୍ବାଇ ଏକତା ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ଗ୍ରୁପକୁ ଏକ ଗୁଜବ ମେସେଜ ପଠାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏହି ମିଛ ମେସେଜରେ ଲେଖାଥିଲା ଯେ, ‘ମୁମ୍ବାଇର ନଲ ବଜାର, ଭିଣ୍ଡି ବଜାର, ଡୋଙ୍ଗରୀ, ମଦନପୁରା, କାଲାପାନି, ସାତ ରାସ୍ତା ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ, ତେଣୁ ସେନା ଯବାନଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଛି ଏବଂ ଭିଡକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଲାଠିଚାର୍ଜ ଏବଂ ଗୁଳିମାଡର ସାହାରା ନିଆଯିବ ।’

   Related Posts