Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

ବଢିନି ଭୟ : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ପଜିଟିଭି ସଂଖ୍ୟା ସ୍ଥିର, କିନ୍ତୁ ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛନ୍ତି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ

31/03/2020 at 7:45 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୧।୦୩: ସାରାଦେଶରେ କରୋନା ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢିଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଆଶ୍ୱସ୍ଥିର ଖବର ଆସିଛି । ସାରାବିଶ୍ୱରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରୋନାରେ ୩୭ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସାତ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଭାରତରେ କରୋନାରେ ୩୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ ଓ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ନିୟମକୁ ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକେ ମାନୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ଏହାକୁ ଆଦୌ ଗୁରୁତର ସହ ନେଉନାହାନ୍ତି । ନିୟମକୁ ବେଖାତିର କରି ବାହାରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି । ଏହି ୧୦% ଅମାନିଆ ବିପଦର କାରଣ ହୋଇପାରନ୍ତି । କେବଳ ନିଜ ପାଇଁ ନୁହେଁ, ସମସ୍ତ ନିୟମକୁ ମାନୁଥିବା ରାଜ୍ୟର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ୧୦% ଅମାନିଆ ବିପଦ ଆଣିପାରନ୍ତି । ତେଣୁ ଯେଉଁମାନେ ନିୟମକୁ ଉଲ୍ଲଘଂନ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି ସୁବ୍ରତ ବାଗ୍‌ଚୀ କହିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ ମଧ୍ୟ ଏ ନେଇ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ।  

ସାରାବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଚିନ୍ତା ବଢାଇଥିବା ବେଳେ ଓଡିଶା ପାଇଁ ଆଶ୍ବସ୍ତିର ଖବର ଆସିଛି ।  ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସ୍ଥିର । ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ୩୭୦ଟି ନମୁନାର ପରୀକ୍ଷଣ ସରିଛି । ନୂଆ ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନାହିଁ । ୭୬ ଜଣ ଆଇସୋଲେସନରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ମୁଖପାତ୍ର ସୁବ୍ରତ ବାଗଚି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ତୃତୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଛନ୍ତି ୧୧୨ ଜଣ । ୧୦୪  ନମ୍ବର ଜରିଆରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି ୧୦ ହଜାର ୨୧୭ ଜଣ ।  ୪ ହଜାର ୨୯୧ ଜଣ ବିଦେଶରୁ ଆସି ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ପୋଲିସ ଡିଜି ଅଭୟଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୧୫୦୦ ଜଣ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଘଂନକାରୀଙ୍କ ନାଁରେ କେସ୍ ରୁଜୁ ହୋଇଛନ୍ତି । ୧୪୦୦ ଜଣ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ୬୧ଟି କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନ୍ ଉଲ୍ଲଘଂନ କେସ୍ ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କଡ଼ାକଡ଼ି ପାଇଁ ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୧୬୨ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ଅଛନ୍ତି । ୧ ହଜାର ଗାଡ଼ି ପାଟ୍ରୋଲିଂରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛି ।

   Related Posts