Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ନୋଏଡାର ଏକ କମ୍ପାନୀ ଲୁଚାଇଥିଲା ସୂଚନା : ୧୩ ଜଣ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ, କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

29/03/2020 at 11:39 AM

ନୋଏଡା ୨୯/୦୩ : ଦେଶରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି। ଲକଡାଉନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ଏହି ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସବୁ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

ସେପଟେ, ନୋଏଡାର ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରାଯାଇଛି। ସେହି କମ୍ପାନୀ ସୂଚନା ଲୁଚାଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ୧୩ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ନୋଏଡା ସିଏମଓ ସିଜ ଫାୟାର କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଅଭିଯୋଗରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ବିଦେଶରୁ ବହୁ ଲୋକ ସିଜ୍ ଫାୟାର କମ୍ପାନୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ହେତୁ ନୋଏଡାର ଅନେକ ସେକ୍ଟରରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିଛି। ତେଣୁ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କମ୍ପାନୀର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ତାରିଖରେ ବ୍ରିଟେନରୁ ଫେରିଥିଲେ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ ତାରିଖରେ, ସମାନ କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀ ଫେରି ଆସିଥିଲେ | ଏଥି ସହିତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪, ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖରେ ଜଣେ ବିଦେଶୀ ଅଡିଟର ସେହି କମ୍ପାନୀକୁ ଅଡିଟ୍ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କମ୍ପାନୀ ଏହି ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲା ଓ  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ନଥିଲା। ପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ମୋଟ ୧୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରୁ ଏହି ସୂଚନା ଲୁଚାଇ ଥିବାରୁ ମୁଖ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନୋଏଡା ଗୌତମବୁଦ୍ଧ ନଗରରେ ଥିବା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ (ସିଏମଓ)ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜିଲ୍ଲାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୫ ରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts