Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ: ୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେଲା ଆକ୍ସନ

କଟକ୧୮|୯; ସମ୍ବଲପୁର ପରେ ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ । ଇଷ୍ଟ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଦ୍ବିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ମାଡ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରୁଧରେ ଆକ୍ସନ ନେଇଛନ୍ତି ରେଭେନ୍ସା କାର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଇଷ୍ଟ ହଷ୍ଟେଲରୁ ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଦା କରାଯାଇଛି । ଏଥି ସହ ସେମାନେ ଗୋଟିଏ ସେମିଷ୍ଟାର ପରୀକ୍ଷା ଦେଇପାରିବେନି ।

ସମ୍ବଲପୁର ପରେ କଟକ । ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ । ଇଷ୍ଟ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଆସିଛି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ । ହଷ୍ଟେଲର ଦ୍ବିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ବାପା ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଗତ ସୋମବାର ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ବୁଧବାର ଆଣ୍ଟି ରାଗିଂ କମିଟି ଓ ଶୃଙ୍ଖଳା କମିଟି ବୈଠକରେ ଉଭୟଙ୍କ ପକ୍ଷ ଶୁଣିବା ପରେ ସିନିୟର ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରୁଧରେ ହୋଇଛି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ରାଗିଂ କରିଥିବା ୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଇଷ୍ଟ ହଷ୍ଟେଲରୁ ବିଦା କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ରେଭେନ୍ସାର କୌଣସି ହଷ୍ଟେଲରେ ରହି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛିନ୍ତି ରେଭେନ୍ସା ଡିଏସଡବ୍ଲ୍ୟୁ ।

ସୋମବାର ରାଗିଂର ଶିକାର ଛାତ୍ରଙ୍କର ଜନ୍ମ ଦିନ ଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କୁଳ ସଚ୍ଚିବ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କଟକରେ ଥିବା ବୋଷ ଇଞିନିୟରିଂ ସ୍କୁଲ ଓ ରେଭେନ୍ସାରୁ ମଧ୍ୟ ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିବା ନଜିର ରହିଛି ।ଇଷ୍ଟ ହେଷ୍ଟଲର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ହଷ୍ଟେଲ ରୁ ବିଦା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଗମୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ରେଭେନ୍ସା କୁଳପତି ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଡିଏସଡବ୍ଲ୍ୟୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

145 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର