Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ ବିରୋଧରେ ନିଅ କଠୋର ଆକ୍ସନ : ସବୁ ରାଜ୍ୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରର କଡା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

23/03/2020 at 1:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩।୦୩ : ଦେଶରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା   ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।  ଦେଶରେ ଦଶରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ଲୋକମାନେ ଲଗାତାର ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହା ଉପରେ କଠୋରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଆଇନ ଯିଏ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବ , ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଯେଉଁଠି ଲୋକମାନେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ  ଅନୁସରଣ ନକରନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ  ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ। ସେହିପରି

ଲକଡାଉନ୍ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ଲୋକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଉନାହାଁନ୍ତି। ଦୟାକରି ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ପରିବାରକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ | ମୁଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟମ ଏବଂ ନିୟମ ପାଳନ କରନ୍ତୁ।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ  ହେତୁ ଦିଲ୍ଲୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ ସମେତ ଦେଶର ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ରାସ୍ତାରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀ-ନୋଏଡା ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେରେ ଜାମ ହୋଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଟୁଇଟ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁରେ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଆସିଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତର-ମିଡିଆ କର୍ମଚାରୀ-ପୋଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଥାଲି ଏବଂ କରତାଳି ବାଡେଇଥିଲେ ।  ଅନେକ ସହରରେ ଲୋକମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଆସି ଏକ ରାଲି କରି କରତାଳି ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଲକଡାଉନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଥିଲେ। କେବଳ ଲକଡାଉନ୍ ନୁହେଁ, କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବା ଦେଶମାନେ ଏହି ପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ

   Related Posts