Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୬୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୬୨୨୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ: ବଲୁଚିସ୍ତାନ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ୧୦ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସ ଏମ୍‌ଡି, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଭି. ଅନନ୍ତ ନାଗେଶ୍ୱରନ ହେବେ ଭାରତର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା, ଅତିଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନରେ ପଶି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଛଡାଇନେଲେ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଚାଲାଣ ବେଳେ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଷ୍ଟେସନ ଯିବା ବାଟରେ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ୬ ଜିଲ୍ଲା ବେଶୀ ଥରିବ
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ ବିରୋଧରେ ନିଅ କଠୋର ଆକ୍ସନ : ସବୁ ରାଜ୍ୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରର କଡା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

23/03/2020 at 1:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩।୦୩ : ଦେଶରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା   ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।  ଦେଶରେ ଦଶରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ଲୋକମାନେ ଲଗାତାର ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହା ଉପରେ କଠୋରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଆଇନ ଯିଏ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବ , ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଯେଉଁଠି ଲୋକମାନେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ  ଅନୁସରଣ ନକରନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ  ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ। ସେହିପରି

ଲକଡାଉନ୍ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ଲୋକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଉନାହାଁନ୍ତି। ଦୟାକରି ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ପରିବାରକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ | ମୁଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟମ ଏବଂ ନିୟମ ପାଳନ କରନ୍ତୁ।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ  ହେତୁ ଦିଲ୍ଲୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ ସମେତ ଦେଶର ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ରାସ୍ତାରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀ-ନୋଏଡା ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେରେ ଜାମ ହୋଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଟୁଇଟ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁରେ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଆସିଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତର-ମିଡିଆ କର୍ମଚାରୀ-ପୋଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଥାଲି ଏବଂ କରତାଳି ବାଡେଇଥିଲେ ।  ଅନେକ ସହରରେ ଲୋକମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଆସି ଏକ ରାଲି କରି କରତାଳି ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଲକଡାଉନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଥିଲେ। କେବଳ ଲକଡାଉନ୍ ନୁହେଁ, କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବା ଦେଶମାନେ ଏହି ପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ

   Related Posts