Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏସିଡ୍ ମାଡ : ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

8/06/2020 at 12:49 PM

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ୮/୬: ହୀନ ମାନସିକତା । ଜଣେ ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ କେହି ଦୁବୁର୍ତ ଏସିଡ୍ ମାଡ କରିଛି । ଏସିଡ୍ ମାଡରେ ଯୁବକ ଜଣକଙ୍କର ୫୦ପ୍ରତିଶତ ପୋଡି ହୋଇଯାଇଛି । ଯାହା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚ।ର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । 

ଜଣେ ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ କେହି ଦୁବୁର୍ତ ଏସିଡ୍ ମାଡ କରିଛି । ଏସିଡ୍ ମାଡ ଫଳରେ ଯୁବକଙ୍କ ଶରୀରର ଛାତି, ପିଠି ଆଦି ପୋଡି ହୋଇଯାଇଛି । ସେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦଳା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି କପ୍ତିପଦା ଥାନା ଜଡିଦା ଗ୍ରାମରେ । ଜଡିଦା ଗ୍ରାମର ଯୁବକ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ପାଇ ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଅଟନ୍ତି। ତେବେ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ରାତିରେ ଘରୁ ଖାଇ ସାରି ବାହାରି ଯିବା ପରେ ଘର ନିକଟରେ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ବରେ ଏକ ହୋମ ପାଇପରେ ଶୋଇଥିଲେ । ସେଠାରେ କେହି ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ଏସିଡ୍ ଫିଙ୍ଗିବା ପରେ ସେ କଷ୍ଟରେ ଘରକୁ ଦୌଡି ଯାଇ ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମାଆ କବାଟ ଖୋଲିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ କେହି ଏସିଡ୍ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଏବଂ ତା ଦେହରୁ ଏସିଡ୍ ବାସ୍ନା ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥଲେ । ଦେହରୁ ସାର୍ଟ ଖୋଲି ସାରିବା ପରେ ପିଠି, ଛାଡି ଏବଂ ଜଙ୍ଘରେ ଏସିଡ୍ ପଡିଥିବାର ସେ ଦେଖିଥିଲେ।

 ପରେ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଉଦଳା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିଥିବାବେଳେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଘରକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ହେଲେ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଆଜି ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଉଦଳା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିବା ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାର ଏସିଡ୍ ମାଡ ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ କପ୍ତିପଦା ପୋଲିସ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

   Related Posts