Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଦେଶର ୧୦୦ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ତାଲିକା: ୨୪ତମ ସ୍ଥାନରେ ସୋଆ,ମେଡିକାଲ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧ନମ୍ବର

8/04/2019 at 6:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮/୪: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ NIRF ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଘୋଷଣା  କରିଛନ୍ତି। ଚଳିତ ଥର ଆଇଆଇଟି ମାଡ୍ରାସ ୧ ନଂରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଓଡ଼ିଶାର ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ସାରା ଦେଶରେ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ତରରେ ୨୪ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ମେଡିକାଲ କଲେଜ ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ସୋଆ ନମ୍ବର-୧ରେ ରହିଛି।
ମେଡିକାଲ କଲେଜମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୋଆ ୨୧ତମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଙ୍ଗ କଲେଜମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୨ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ସାମଗ୍ରିକ ଭାବେ ସାରା ଦେଶରେ ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ୪୧ତମ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି। NIRF ର ଟପ୍‌-୧୦୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ରେ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛି ସୋଆ। ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ମାନବ ସମ୍ବଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ୯ଟି ବିଭାଗରେ ଦେଶର ୧୦୦ଟି ଭଲ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ନାଁ ପ୍ରକାଶ କରିଥାଏ। ଏହି ବିଭାଗଗୁଡ଼ିକ ହେଲା _ସାମଗ୍ରିକ,ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ,ଇଞ୍ଜିନିୟରିଙ୍ଗ,ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ,ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ,ଫାର୍ମାସି,ମେଡିକାଲ,ଆର୍କିଟେକ୍ଚର ଏବଂ ଆଇନ। ଶିକ୍ଷା,ଶିକ୍ଷାଦାନ,ସମ୍ବଳ,ଗବେଷଣା,ବୃତ୍ତି ଅନୁମୋଦିତ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ,କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହାର ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟକୁ ନଜରରେ ରଖି ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥାଏ।

   Related Posts