Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ- ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଦିନ ଏଭଳି ବଢିଚାଲିବ କରୋନା

27/07/2020 at 8:07 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭/୭:  ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ପିକ୍‌ରେ ରହିଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି । କିଛିଦିନ ଧରି ଯେହେତୁ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ପାଖାପାଖି ୧୫୦୦ ରହୁଛି ସେଥିପାଇଁ ଏଭଳି ଆକଳନ କରୁଛନ୍ତି ବିଶେଷଜ୍ଞ । ଆଇଏଲସ  ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଜୟ ପରିଡ଼ା ବି ଏଭଳି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୋମବାର ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୦୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ପଜିଟିଭ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ଥିଲା ୧୩୭୬ । ୨୫ ତାରିଖରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୨୦ ଥିବା ବେଳେ ୨୪ ତାରିଖରେ ଥିଲା ୧୫୯୪ । ଏଥିରୁ ତିନୋଟି ଜିଲ୍ଲା ଗଞ୍ଜାମ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ କଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛି ୬୫ ପ୍ରତିଶତ ଆକ୍ରାନ୍ତ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଦିନକୁ ୧୫ ହଜାର  ଟେଷ୍ଟିଂ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ସରକାର । ଗଞ୍ଜାମ ଭଳି ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରେ ବି ମୋବାଇଲ ଭ୍ୟାନ ଜରିଆରେ ଆଣ୍ଟିଜେନ ଟେଷ୍ଟିଂ ଲାଗି ଯୋଜନା ଚାଲିଛି ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଆଇଏଲଏସ ନିର୍ଦେଶକ ।

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ, ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଦିନ ଏଭଳି ବଢିଚାଲିବ କରୋନା । ତାପରେ ସ୍ଥିତିରେ ସ୍ଥିରତା ଆସିବ । ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ଦିନ ପରେ କରୋନା କର୍ଭ ଫ୍ଲାଟେନ୍ ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ଡାକ୍ତର ତଥା ସୋଆ କୁଳପତି ଅଶୋକ ମହାପାତ୍ର । ଡାକ୍ତର ଅଶୋକ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ କରୋନା କର୍ଭ ନିମ୍ନଗାମୀ ହେଲେଣି । ମୁମ୍ବାଇ, ଦିଲ୍ଲି ରେ ବି କରୋନା କର୍ଭ ତଳକୁ ଆସିଲାଣି । ବିଶ୍ବର ଅନେକ ଦେଶରେ ବି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ କମିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ କରୋନା କେସ୍ ଆସିଥିଲା ମାର୍ଚ୍ଚ୨୦ରେ । ୨୧ ଜୁନ୍ ରେ ୫୦୦୦ ଛୁଇଁଥିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ତା ପରେ ଜୁଲାଇ ୭ ବେଳକୁ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ହଜାର ଛୁଇଁଥିବା ବେଳେ ତାର ମାତ୍ର ୯ ଦିନ ଅର୍ଥାତ ୧୬ ଜୁଲାଇରେ ସଂଖ୍ୟା ଛୁଇଁଥିଲା ୧୫ ହଜାର ।୨୩ ଜୁଲାଇ ବେଳକୁ କୋଭିଡ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୨୦ ହଜାର ଥିଲା । ୨୭ ଜୁଲାଇ ଅର୍ଥାତ ଆଜି ସୁଧା କରୋନା ଆକ୍ତାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରାଜ୍ୟରେ ପହଁଚିଛି ୨୬, ୮୯୨ ରେ ।

   Related Posts