Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ ମହିଳା : ସର୍ଭେ

23/04/2019 at 5:19 PM

ପାକିସ୍ତାନ ମହିଳାମାନେ ସାମାଜିକ ସ୍ବଧୀନତା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଛରେ ରହିଛନ୍ତି । ବୁର୍ଖା ତଳେ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଏହି ମହିଳା ମାନେ ମଧ୍ୟ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୁଳନାରେ ବେଶ ପଛୁଆ । ରାଜନୀତି ହେଉ କି ଅଫିସରେ କାମ କରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମହିଳାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ କମ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ, ଆଉ ଏକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାକିସ୍ତାନ ମିହିଲାମାନେ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଟପିଯାଇଛନ୍ତି ।
କେବଳ ପାକିସ୍ତାନୀ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମହିଳାମାନେ ଟପି ନାହନ୍ତି ବରଂ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶର ମହିଳାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମାତ ଦେଇଛନ୍ତି ।  ପାକିସ୍ତାନଭଳି ଏକ ପୁରୁଷ ପ୍ରଧାନ ସମାଜରେ ମହିଳାମାନେ ପୁରୁଷଙ୍କଠୁ ଅଧିକ ନିଜ ଯୌନ ଜୀବନ ପ୍ରତି ସଚେତନ ଏବଂ ଏହାର ଭରପୁର ମଜା ଲୁଟନ୍ତି। ଏଠାର ମହିଳାମାନେ ଅଧିକ ରୋମାଣ୍ଟିକ ।
ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ, ଆଡଲ୍‌ଟ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାରେ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ ମହିଳା। ଏଠାରେ ମହିଳାମାନେ ପୁରୁଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଆଡଲ୍‌ଟ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବାର କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ଅନୁଧ୍ୟାନ ହୋଇଛି । ପର୍ଣ୍ଣ ହବ ପକ୍ଷରୁ ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ସୂଚନା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରୁ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ, ଦୁନିଆରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ପାକିସ୍ତାନରେ ମହିଳା ଦେଖିବାର କାରଣ ହେଉଛି ବୁର୍ଖା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ରହିଯାଉଥିବା ସେମାନଙ୍କ ଗୋପନ ଇଚ୍ଛା ସାକାର ନହେବା ।
ସମଗ୍ର ଦୁନିଆର ୬୦ ନିୟୁତ ମହିଳା ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ଆନନ୍ଦ ସହ ଦେଖନ୍ତି। ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ ଆଧିକାଂଶ ହେଉଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ ମହିଳା । ଅନ୍ୟ ଫିଲ୍ମଠାରୁ ସେମାନେ ଆଡଲ୍‌ଟ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଫ୍ରାନ୍ସ, ଆମେରିକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ୟୁରୋପର ଡାଟାକୁ ନେଇ ତୁଳନା କରାଗଲେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନର ମହିଳାମାନେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ଦେଖନ୍ତି।
ସାମାଜିକ ଦୃଷ୍ଟି କୋଣରୁ ଏହା ଭଲ ବା ଖରାପ ତାହା ଭିନ୍ନ କଥା । କିନ୍ତୁ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ମହିଳାଙ୍କ ଋଚିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଏଭଳି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନକୁ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମର ବଡ ବଜାର ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଧରିନିଆଯାଇଛି ।  

   Related Posts