Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର

23/10/2020 at 8:41 AM

ପାଣିକୋଇଲି୨୩/୧୦: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସଂପ୍ରସାରଣ ନିମନ୍ତେ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ଆଇ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମନଇଚ୍ଛା ଡାଇଭର୍ସନ ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଡାଇଭର୍ସନ ନିମନ୍ତେ ଯାତ୍ରୀ ରାଜପଥକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଲାଗି ରହୁଛି ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଜାମ୍‌ । ଏପରିକି ଦୁର୍ଘଟଣା ଏବେ ନିତିଦିନିଆ ଘଟଣା ପାଲଟିଲାଣି । ମାତ୍ର କେଇ ଦିନରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତଥାପି ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ଆଇ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଚେତୁନାହାନ୍ତି । ଏହି ବେଆଇନ୍‌ ଡାଇଭର୍ସନ ଯୋଗୁ ପୁଣି ଅକାଳରେ ଦୁଇଟି ଜୀବନ ଝଡ଼ି ପଡ଼ିଛି । ଏଥି ସହିତ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ପାଣିକୋଇଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ମକୁନ୍ଦବିନ୍ଧା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ଏଠାରେ ଡାଇଭର୍ସନ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି । ଗୋଟିଏ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଉଭୟ ଗାଡ଼ି ଯିବା ଆସିବା କରୁଛି । ମକନ୍ଦବିନ୍ଧା ନିକଟରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏକ ଟ୍ରକ ଓ ୱାଗନର ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ଯୋଗୁ ୱାଗନର୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ସମେତ ଜଣେ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଅନ୍ୟଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୁରୁତର ଆହତଙ୍କୁ କଟକସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ମୃତକ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଅଞ୍ଚଳର ରଶ୍ମିରଂଜନ ସେନାପତି(୪୨) ଓ ଗାଡ଼ି ଚାଳକ ପୁରୀ ନିମାପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ଜୟରାମ ସାମନ୍ତସିଂହାର(୩୬) ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁତର ପୁରୀ ନିମାପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ସୂର୍ଯ୍ୟେନ୍ଦୁ ଦାସ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ରଶ୍ମିରଂଜନ ବାରିପଦାରେ କୃଷି ବିଭାଗରେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ । ସୂର୍ଯ୍ୟେନ୍ଦୁ ଉକ୍ତ ବିଭାଗରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଛନ୍ତି । ଉଭୟ ସୂର୍ଯ୍ୟେନ୍ଦୁଙ୍କ ୱାଗନର୍‌ କାର୍‌(ଓଡି୩୩ଏମ ୯୭୦୯)ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବାରିପଦା ଯାଉଥିଲେ । ମକୁନ୍ଦବିନ୍ଧା ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ଗୋଟିଏ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଗାଡ଼ି ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବାରୁ ୱାଗନରଟି ଏକ ଟ୍ରକକୁ ଓଭରଟେକ୍‌ କରୁଥିବା ସମୟରେ ସାମ୍ନାରୁ ଆସୁଥିବା ଏକ ଲୁହାପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌(ଓଆର୦୯ପି ୪୫୭)କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା । ଫଳରେ ୱାଗନର ସମ୍ମୁଖ ଭାଗ ଚୁରମାର ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକ ଜୟରାମର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts