Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଆରୋପ ଓ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଭିତରେ ଫେରିଲେ ବିଧାୟକ, ତଥାପି ଥମିନି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିରେ ଉଠିଥିବା ଝଡ଼

6/03/2020 at 5:30 PM

ଭୋପାଲ ୬।୩ :   ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିରେ ଘୋଡା ବେପାରକୁ ନେଇ ଉଠିଥିବା ଝଡ଼ ଏଯାଏଁ ଥମିନି।  ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଶାସକ ଦଳର ନିଖୋଜ ୧୦ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ  ୬ ଜଣ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି।  ଜଣେ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଥିବା କୁହାଯାଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ରଜନୀତିରେ କାଦୁଅ ଫୋପଡା ଫୋପଡି ବନ୍ଦ ହୋଇନି। 

ଗୁରୁବାର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ହରଦୀପ ସିଂ ଡାଙ୍ଗ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଉପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ବିଧାୟକ ବିଶାହୁଲାଲ ସିଂହ, ରଘୁରାଜ କନସନ ଓ ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକ ଠାକୁର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସନ୍ଧାନ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ସେପଟେ ଗତ ରାତିରେ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଭି.କେ. ସିଂହଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ କ୍ରିଡା ଓ ଯୁବ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟରୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅପହରଣ ସହ ଡିଜିପିଙ୍କ ଉପରକୁ ବିପଦ ଘନେଇ ଆସିଥିଲା।  ବିଧାୟକଙ୍କ ନିଖୋଜ ପୋଲିସ ଗୁଇନ୍ଦାର ବଡ ବିଫଳତା ବୁଝା ଯାଉଥିଲା। ଏଥିରେ ଆଇଏଏସ୍ ଲବିରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦରେ ବଳିପଡିଯାଇଛନ୍ତି ଡିଜିପି ଭି.କେ.ସିଂହ। ତେବେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହରିୟାଣାରୁ ପୁଣି ଉଧାର କରିଥିବା ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଜିତୁ ପଟୱାରୀ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅପହରଣ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲ ନାଥ ବରାବର ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ ବୋଲି କହିସାରିଥିବା ବେଳେ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏବେବି ହଲଚଲ ଜାରି ରହିଛି।

ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ଦିଗବିଜୟ ବିଜେପିର ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଦାୟି କରିଥିଲେ।  ତେବେ ବିଧାୟକମାନେ ଫେରି ଆସିବାପରେ ମିଥ୍ୟା ଆରୋପ ଲାଗି ଦିଗବିଜୟ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ବୋଲି ପ୍ରଦେଶ ବିଜେପି ସଭାପତି ବି.ଡି.ଶର୍ମା ଦାବି କରିବା ଏବେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିକୁ ନୂଆ ମୋଡ ଦେଇଛି।

   Related Posts