Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ତବଲିଗି ଜମାତ ମୁଖ୍ୟ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ପାଇଁ ବଢିଲା ଅଡୁଆ, ମରକଜ୍ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ସିଜ୍

8/05/2020 at 10:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୮|୦୫: ତଗଲିଗି ଜମାତ ମୁଖ୍ୟ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଦେଶୀ ଫଣ୍ଡିଂକୁ ନେଇ ଏବେ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ମୌଲାନା ସାଦ୍ ଓ ମରକଜ ଟ୍ରଷ୍ଟ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରାୟ ୩୦ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସିଜ୍ କରିଛି । ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହାସହ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ବିଦେଶ ଫଣ୍ଡ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଯାଂଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନ ମରକଜ ଓ ଟ୍ରଷ୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସିଜ୍ କରାଯାଇଥିଲା । କ୍ରାଇମ୍ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଓ ଇଡି ଭଭୟ ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲେ । ଏହାସହ ମଙ୍ଗଲବାର ମଧ୍ୟ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ଇଡି ଜେରା କରିଥିଲା । କାରଣ ତବଲିଗି ଜମାତ ସହ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୁଅ ହିଁ ବୁଝୁଥିଲେ । ତେବେ ମୌଲାନା ସାଦ୍ ଏବେସୁଦ୍ଧା କ୍ରାଇମ୍ ବ୍ରାଞ୍ଚ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ଏପରିକି ଜମାତର ଅନେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ପଠାଯାଇଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମରକଜ ଅର୍ଥକୁ ବେଆଇନ ଭାବେ କୌଣସି କାରବାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ।

ନିକଟରେ ଇଡି ଜମାତର ୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ବିଦେଶୀ ଫଣ୍ଡ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇଥିଲା । ଇଡିର କହିବାନୁସାରେ, ଉଭୟଙ୍କ ଓକିଲ ସଂସ୍ଥା ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ସେମାନେ ଇଡି ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେମାନଙ୍କ ଓକିଲ କହିଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ୯ଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି । ଜଣେ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ବୟାନ ଆସିବା ପରେ ଇଡି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।   

   Related Posts