Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା, ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ !
  • ||
  • କଟକ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, କୂଳକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ମାରିଥିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬୦୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଲେ ଇମ୍ରାନ

28/02/2019 at 4:26 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୨ : ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ନିଜ ସଂସଦରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଶାନ୍ତି ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଆସନ୍ତାକାଲି ମୁକ୍ତ କରାଯିବ | ଆଜି ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦର ମିଳିତ ଅଧିବେଶନକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ସେ ଗତକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚାହନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଯେଉଁ ଚେଷ୍ଟା ଇମ୍ରାନ କରୁଛନ୍ତି ତାକୁ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ଦୁର୍ବଳତା ବୋଲି ନ ଭାବୁ |
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତକାଲି ବୁଧବାର ଦିନ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗିରଫ କରିଥିଲା |

ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ଦୀଥିବା ମିଗ୍‌ -୨୧ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନର ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଧମାନକୁ କାଲି ମୁକ୍ତି କରିବ ପାକିସ୍ତାନ । ଏନେଇ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଯୋରଦାର ଚାପ ପଡିଛି  ।  ବିନା କୌଣସି ସର୍ତ୍ତରେ ଅଭିନନ୍ଦନକୁ ପାକିସ୍ତାନ ମୁକ୍ତି କରିବାକୁ ଭାରତ ଦାବି କରିଛି ।  ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ମୁକ୍ତି ଦାବିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଟ୍ବିଟ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ  ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସାରା ଦେଶରେ ତାଙ୍କ ମୁକ୍ତିପାଇଁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଚାଲିଛି ……

ବାୟୁସେନାର ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ କାଲି ଛାଡିବ ପାକିସ୍ତାନ । ଭାରତର କଡା ଚେତାବାନୀ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ନିଜେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ପାକିସ୍ଥାନ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ତେବେ ନିସର୍ତ୍ତରେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଛାଡିବାକୁ ଭାରତ ଦାବି କରିଛି । ସାରା ଦେଶର ମଧ୍ୟ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ମୁକ୍ତି ଦାବିରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ନୀବନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଟ୍ବିଟ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ମୁକ୍ତି ଦାବି କରିଥିଲେ । ଭାରତ ସମେତ ବିଶ୍ବ ସମୁଦାୟର ଚାପ ବଢିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ବାଇଟ-

ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ଉପରେ ହିସାଂତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାକିସ୍ତାନ ନେଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା  ।  ଏଭଳି ଖବରକୁ ନେଇ ଭାରତରେ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଏହା ଜେନେଭା କନଭେନସନ୍ ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆଇନର ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ବୋଲି ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ରବିଶ କୁମାର କହିଥିଲେ  

ଗତକାଲି ମିଗ୍‌-୨୧ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନକୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ପାକିସ୍ତାନ ତାର ସୀମାରେ ଖସାଇବା ପରେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ଦ୍ଧମାନ  ପାରାଚୁଟ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ଗାଁରେ  ସୁରକ୍ଷିତ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ତେବେ ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରବଳ ମାଡ ମାରିବା ସହ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ହାତରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ ।

   Related Posts