Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ମେ’ ୧୩ରେ ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଆଜି ରାତି ୮ରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦୀଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଥାନାରେ ମାମଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ୩ଦିନ ପରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାତାଳୀ ନଦୀକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ଉଦଳା : ବାଇକ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ରାକ୍ଟର ନେଇ ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଏସଟିଏଫ ପଞ୍ଝାରେ ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଚାଲାଣକାରୀ, ୧୨ କିଲୋ ଓଜନର ଜୀବନ୍ତ ବଜ୍ରକାପ୍ତା ସହ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ରେଳ ଧାରଣାରୁ କିନ୍ନରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଯୁବକଙ୍କ ସହ ଥିଲା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ‘ଶିବଶମ୍ଭୁ’, ୧୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ନାଇଟ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ ବେଳେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ରୂପା ଗହଣା ଲୁଟ୍, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ବେଳେ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||

ଓ୍ୱିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକ୍ ସେନାକୁ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା, ପାକିସ୍ତାନ ଟିଭିରେ ଏପରି ନୂଆ ଭିଡିଓ କେତେ ସତ କେତେ ମିଛ ?

27/02/2021 at 12:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭/୦୨: ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ଆଜିର ଦିନ ଅର୍ଥାତ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୭ ତାରିଖରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନରେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଥିବା ବାଲାକୋଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ବୋମାମାଡ କରିଥିଲା ଭାରତ । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୨୫୦ରୁ ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକ୍ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ବଢିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଓ୍ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନ୍ନଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୁଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ପଶିଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଅଟକ ରଖିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଭାରତର ଚାପରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଶନିବାର ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି ।

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଯେଉଁ ଭିଜିଓ ଜାରି କରାଯାଇଛି ତାହା ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା । ଏହି ଭିଡିଓରେ ସେ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନେଇ ମତ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଫରକ ନଥିବା ସେ କହୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓ ନୂଆ ନା ପୁରୁଣା କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଏଡିଟିଂ କରାଯାଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଏହା କେତେଦୂର ସତ୍ୟ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡି ନାହିଁ ।

ଭିଡିଓରେ ଅଭିନନ୍ଦନ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ଉପରୁ ତଳକୁ ଆସିବା ସମୟରେ ସେ ପାରାଚ୍ୟୁଟରୁ ଉଭୟ ଦେଶକୁ ଦେଖିଥିଲେ । କୌଣସି ଫରକ ଜଣାପଡିନଥିଲା । ଉଭୟ ଦେଶ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର । ଯେତେବେଳେ ତଳକୁ ଖସିଲି ସେତେବେଳେ ତାହା ଭାରତ ନା ପାକିସ୍ତାନର ଭୂମି ବୋଲି ସେ ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ । ପାକିସ୍ତାନ ହେଉ ବା ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଉଭୟ ଏକା ଭଳି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ସେ ଚାଲିପାରୁ ନଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଜାଣିଲେ ସେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଦୌଡିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ କିଛି ଲୋକ ଧରିପକାଇଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ପାକ୍ ସେନାର ୨ ଯବାନ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଥିଲେ । ଏହାସହ ସେ ଭିଡିଓରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ଶୃଙ୍ଖଳା ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ବୋଲି ସେ କୁଆଡେ କହିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଦେଶ ଶତ୍ରୁ ଭାବେ ଆଗକୁ ବଢିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ ।

   Related Posts