Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଝାରପଡା ଜେଲରୁ ଆସି ଗୃହ କମିଟିରେ ହାଜର ହେଲେ ଆୟାର ମିତ୍ର, କିନ୍ତୁ ଦାଖଲ କରିପାରିଲେନି ସତ୍ୟପାଠ, କାଲି ଶେଷ ସୁଯୋଗ

2/11/2018 at 5:32 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨|୧୧: ବିଧାନସଭା ଗୃହ କମିଟିରେ ଆଜି ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରିଲେନି ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ର । ଯେହେତୁ ତାଙ୍କୁ ସିଧା ସଳଖ ଜେଲ୍ ରୁ ଅଣାଗଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଓକିଲ ସତ୍ୟପାଠ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ କଲେ ସେଥିପାଇଁ କାଲି ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦେଶ କଲେ ବିଧାନସଭା ଗୃହ କମିଟି । କାଲି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି । କାଲି ସତ୍ୟପାଠ ପାଇବା ପରେ ତାଉପରେ ତର୍ଜମା କରି କମିଟି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ । ଯାହାକୁ ଶିତ ଅଧିବେଶନରେ ଗୃହରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିବା ଯୋଜନା ଅଛି ।….

ଆଜି ଗୃହ କମିଟି ଆଗରେ ସିନା ହାଜର ହେଲେ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର ମିତ୍ର । କିନ୍ତୁ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରିପାରିଲେନି । ଜେଲ୍ ରେ ଥିବାରୁ ସେ ସତ୍ୟପାଠ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଆୟାର । ଯଦିବା ତାଙ୍କ ଓକିଲ ଆଜି ସତ୍ୟପାଠ ଦେଇଦେବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଶେଷମୂହୁର୍ତ୍ତରେ କମିଟି ଆଗରେ ପହଁଚିପାରି ନଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ଗୃହକମିଟି ମଧ୍ୟ ୧୦ ମିନିଟ୍ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆୟାରଙ୍କ ଓକିଲ ଆସିନଥିଲେ । ଆସନ୍ତାକାଲି ତାଙ୍କୁ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ ପାଇଁ କାଲି ଶେଷ ସୁଯୋଗ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଗୃହ କମିଟି ରୋକଠୋକ୍ ଶୁଣାଇ ଦେଇଛି । କାଲି ଦିନ ୧୧ଟାରେ ଆୟାର ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଗୃହକମିଟିକୁ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଆୟାର ଦେଇଥିବା ଅପମାନସୂଚକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଗୃହ କମିଟି ଆଗରେ ହାଜର ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆସନ୍ତାକାଲି ସେ ତାଙ୍କ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କଲେ ଏହାକୁ ତର୍ଜମାକରି ଗୃହ କମିଟି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ । ସେହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଆସନ୍ତା ଶିତ ଅଧିବେଶନରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ତେବେ ଅଭିଜିତ ଆୟାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଯେଉଁ ଏତଲା ରହିଛି ତା ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ଯାହା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବ ସେଥିରେ ଗୃହ କମିଟିର କିଛି କରିବାର ନାହିଁ ।

୨୩ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମେ ଗୃହ କମିଟି ଆଗରେ ହାଜର ହେବାପରେ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଆୟାରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଜେଲ ପଠାଇଥିଲା । ଏବେ ବି ଆୟାର ଝାରପଡା ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି । ଆଜି ଦିନ ୧୧ ରେ ଗୃହ କମିଟି ବସିବାର ଥିଲେ ବି ପ୍ରାୟ ୨ ଘଣ୍ଟା ଆଗରୁ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଝାରପଡା ଜେଲରୁ ବିଧାନସଭାକୁ ଆଣି ଦେଇଥିଲା । ଗୃହ କମିଟିରେ ହାଜର ହେବାପରେ ପୁଣି ଆୟାରଙ୍କୁ ଝାରପଡା ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

 

   Related Posts