Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଓଡିଶା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଶାଳୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରସଂଗ: ଲୁଚକାଳି ଖେଳୁଛନ୍ତି ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର ମିତ୍ର, କାଲି ଗୃହ କମିଟିରେ ହାଜର ହେବେତ?

22/10/2018 at 6:26 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୨|୧୦: ଲୁଚକାଳି ଖେଳୁଛନ୍ତି ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର ମିତ୍ର । କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ଓ ଓଡିଶାର ସଂସ୍କୃତି ଉପରେ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର ମିତ୍ର ଯେଉଁ ଅଶାଳିନ ଟିପ୍ପଣି ଦେଇଥିଲେ ତା ଉପରେ ସିନା ଭୁଲ ମାଗୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଧରାଛୁଆଁ ଦେଉ ନାହାଁନ୍ତି । କଥା ସେତିକିରେ ଅଟକିନି । ଓଡିଶା ପୋଲିସ କାହିଁକି ହାତ ବାନ୍ଧି ବସିଛି ତାହା ବି ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇ ଉଭା ହେଲାଣି । ବିଧାନସଭା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ନେତାଏ ତ ବେଶ ତମ୍ବି ତୋଫାନ କରି ଗୃହ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ । କିନ୍ତୁ ନିଜ ଦଳର ସରକାର ଥାଇ କାହିଁକି ଏ କେସ୍ ଆଗକୁ ବଢୁନି ତାହା ଏବେ ବି ସସପେନ୍ସ ଘେରରେ । ପୋଲିସି ସେତେଭେଳେ ଯେମିତି ଟାଣପଣ ଦେଖାଉଥିଲା ତାହା ଆଉ ନାହିଁ । ବୋଧହୁଏ ଏହାପଛରେ କିଛି ରହସ୍ୟ ଲୁଚି ରହିଛି ।

ଆସନ୍ତା କାଲି ଅର୍ଥାତ ୨୩ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର ମିତ୍ର ବିଧାନସଭା ଗୃହ କମିଟି ଆଗରେ ହାଜର ହେବେ ବୋଲି କମିଟି ଆଗରୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇସାରିଛି  । କମିଟି ଆଗରେ କାଲି ହାଜର କରିବାକୁ ପୋଲିସ ଡିଜିଙ୍କୁ ବି କୁହାଯାଇଛି । ତିତିଲି ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ଆୟାର ପ୍ରଥମ ତାରିଖରେ ଆସିନଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କାଲି ସେ ହାଜର ହେବେ ନା ନାହିଁ ତାହା ଏବେ ବି ସନ୍ଦେହରେ ଅଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । ବିଜେଡିର ନିରବତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ବିରୋଧି ।

ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟରୁ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର ମିତ୍ର । ନିଜ ସୁରକ୍ଷା କଥା ବି ଉଠାଇଥିଲେ । ହେଲେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଜେଲ୍ ସୁରକ୍ଷିତ ଜାଗା ବୋଲି ଖୋଦ୍ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ କହିବା ପରେ ପୁରାପୁରି ଥଣ୍ଡା ପଡିଯାଇଥିଲେ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର ମିତ୍ର । ସେଥିପାଇଂ ଏବେ ବାରମ୍ବାର ସରି ମାଗି ଚାଲିଛନ୍ତି ।

   Related Posts