Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଭାଙ୍ଗିଲା ଆୟାରଙ୍କ ଫୁଟାଣି , ୧୧ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ଗୃହକମିଟିରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ପୁରୀ ଏସପିଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ସୁରକ୍ଷା

5/10/2018 at 7:15 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୫|୧୦: ଆୟାରଙ୍କ ଫୁଟାଣି ଭାଙ୍ଗିଲା । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଛାଟ ପରେ ଆୟାର ୧୧ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭାରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ପୁରୀ ଏସପିଙ୍କୁ ମେଲ ଯୋଗେ ସୁରକ୍ଷା ମାଗିଛନ୍ତି।  ଜାମିନ ଆବେଦନ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରି ଦେଇଥିବାରୁ ପୋଲିସ କେତେବେଳ ବି ଆୟାରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରେ। କିନ୍ତୁ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆୟାର ପହଞ୍ଚିଥିବା ଖବର ପୋଲିସ ପାଖରେ ନାହିଁ।  ଏପଟେ ଆୟାରଙ୍କ ଉପରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଛାଟ ପରେ ମନ ଘର ଧରିଲା । ଗୃହ କମିଟି ଆଗରେ ୧୧ ତାରିଖ​‌ରେ ହାଜର ହେବେ ଅଭିଜିତ ଆୟାର । ସେଥିପାପାଇଁ  ପୁରୀ ଏସପିଙ୍କୁ ମେଲ୍ ଯୋଗେ ସୁରକ୍ଷା ମାଗିଛନ୍ତି ଆୟାର ।  ଏମଧ୍ୟରେ କୋଣାର୍କ ଥାନାରେ ତାଙ୍କର ହାଜର ହେବାର ଥିବାରୁ ଆୟାର ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ହେଲେ ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ପାଖରେ ଖବର ନଥିବା କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆଇଜି।

ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ର ବିଧାନସଭାକୁ ଅବମାନନା ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରତି ମାନହାନୀ ସୂଚକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବିଧାନସଭା  ଗୃହ କମିଟି ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ରଙ୍କୁ ସମନ କରିଛି। ୧୧ ତାରିଖରେ ହାଜର ନହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନିରସିଂହ ମିଶ୍ର ।

ପ୍ରଥମେ ଆୟାରଙ୍କୁ ଗରିଫ କରିବାକୁ ଦିଲ୍ଳୀ ଯାଇଥିଲା ଓଡିଶା ପୋଲିସ। କିନ୍ତୁ ଜାମିନ ପାଇଁ ଗରିଫଦାରୀକୁ ଟାଳି ଦେଇଥିଲେ ଅଭିଜିତ । ଏବେ ଜାମିନ ଖାରଜ ହୋଇଯିବା ପରେ ଆଇନର ପଞ୍ଝା ଭିତରକୁ ଆସିଛନ୍ତି  ଅଭିଜିତ ଆୟାର।

   Related Posts