Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨ଦିନରେ ଦୁଇ ଜୀବନ : ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପୁଣି ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କାର୍‌-ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଉପରେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୧୩ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵ କପ୍‌ରେ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥାନ୍ତେ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ : ଡି କକ୍

22/07/2020 at 10:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୦୭: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସୀମିତ ଓଭରର ଅଧିନାୟକ କ୍ଵିଣ୍ଟନ ଡି କକ୍‌ କହିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପ୍‌ ଜରିଆରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ପାରିଥାନ୍ତେ। କରୋନା ମହାମାରୀ ପ୍ରକୋପ କାରଣରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପ୍‌ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆୟୋଜିତ  ହେବାର ଥିଲା ମାତ୍ର ଏହାକୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ୨୦୧୮ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ ମାତ୍ର ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଲାଗି ରହିଛି। ଡି କକ୍‌ ଷ୍ଟାରସ୍ପୋର୍ଟ୍ସକୁ କହିଛନ୍ତି, ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ମୁଡରେ ଥିଲେ। ଯଦି ସେ ଫିଟ୍‌ ଥାନ୍ତେ ତେବେ ମୁଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ଦଳରେ ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ହୋଇଥିଲେ ସେ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥାନ୍ତେ ବୋଲି ଡି କକ୍‌ କହିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି କୌଣସି ବି ଦଳ ଏବିଙ୍କୁ ରଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ। ଆମେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଜୋର ଦେଉଥିଲୁ ମାତ୍ର ଏବେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପ୍ ସ୍ଥଗିତ ହୋଇ ଯାଇଛି।

ଜାନୁଆରୀରେ ବିଗ୍ ବାସ୍‌ ଲିଗ୍‌ ସମୟରେ ଡିଭିଲିୟର୍ସ ନିଜେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି। ୩୬ ବର୍ଷୀୟ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୧୪ ଟେଷ୍ଟ, ୨୨୮ ଦିନିକିଆ ଓ ୭୮ଟି ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ସେ ଟେଷ୍ଟରେ ୨୨ ଶତକ ସହ ୮୭୬୫ ରନ, ଦିନିକିଆରେ ମୋଟ୍ ୯୫୭୭ ରନ ଏବଂ ଟି-୨୦ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟରେ ୧୬୭୨ ରନ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts