Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଘୋଷଣା- ଗୁଜରାଟରେ ୨୦୨୨ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ ଆପ

14/06/2021 at 2:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୬ : ଗୁଜରାଟରେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ୨୦୨୨ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଅଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଦିନ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସୁପ୍ରିମୋ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୨ ଆପ ଗୁଜରାଟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ। ଅହମଦାବାଦରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ସମୟରେ ସେ ଏକହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଦଳ ସବୁ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ। ସୋମବାର ଦିନ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲେ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ଦିନ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗୁଜରାଟୀ ଭାଷାରେ ଟ୍ୱିଟ କରିଥିଲେ। ଟ୍ୱିଟରେ ସେ କହିଥିଲେ, ‘ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ମୁଁ କାଲି ଗୁଜରାଟ ଆସୁଛି, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବି।’

ଗୁଜରାଟ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ସବୁ ଦଳ ସମସ୍ତ ଦଳ ପଟିଦାର ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଏକାଠି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦିନ ଖୋଡାଲଧାମ ଠାରେ ପଟିଦାର ସମାଜର ମୁଖ୍ୟମାନଙ୍କର ଏକ ବୈଠକ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଟିଦାର ହେବା ଉଚିତ୍।

ଗୁଜୁରାଟର ରାଜନୈତିକ କରିଡରରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ଯେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ପଟିଦାର ସମାଜର ସେବା କରିବା ପାଇଁ ସେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ଚେହେରା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ AAP ରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

୨୦୨୧ ମସିହାରେ ସୁରଟ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିରେ ଥିବା ୧୨୦ ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୨୭ ଟି ଜିତିବା ପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତ। ସେ ଆଶ୍ରମ ରୋଡରେ ଏକ ପାର୍ଟୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଉଦଘାଟନ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପଟିଦାର ସଂରକ୍ଷଣ ଆନ୍ଦୋଳନର ଚେହେରା ତଥା ଜଣେ ଯୁବ ତଥା ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ନେତା ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଜୁରାଟ କଂଗ୍ରେସର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts