Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ମାହିଙ୍କୁ ନେଇ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ‘CSK ଧୋନୀଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ରୁ ବାହାର କରି ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚାଇବା ଦରକାର’

17/11/2020 at 4:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୧: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟିମ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍‌ର କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଖରାପ ଫଳ ଦେଇଛି। ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୦ ଧୋନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଏବେ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଧୋନୀ ସିଏସ୍‌କେ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନଜର ଆସିବେ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଚାଲିଛି।

ଆଇପିଏଲ୍‌-୨୦୨୦ରେ ସିଏସ୍‌କେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଟିମ୍‌ ପାଇଁ ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ନେଇ ଇସାରା କରିଥିଲେ ଧୋନୀ। ଯାହା ଖେଳପ୍ରେମୀଙ୍କ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଖେଳାଇ ଦେଇଥିଲା ଫ୍ୟାନଙ୍କଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବହୁ ବଡ଼ ବଡ଼ ଖେଳାଳି ଧୋନୀଙ୍କୁ ଅଭ୍ୟାସ୍‌ ଜାରି ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଥିବା ବେଳେ କେହି କେହି ଧୋନୀଙ୍କୁ ନଖେଳିବା ପାଇଁ କହୁଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ ହିନ୍ଦୀ କମେଣ୍ଟଟେଟର୍‌ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଧୋନୀଙ୍କ ଖେଳିବାକୁ ନେଇ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଏକ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୋତେ ଲାଗୁଛି ସିଏସ୍‌କେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ରିଲିଜ୍‌ କରିଦେବା ଦରକାର। ଯଦି ମେଗା ଅକ୍ସନ ହେବ ତେବେ ମୁଁ କହୁନାହିଁ କି ଧୋନୀଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ ନରଖୁ। ଅକ୍ସନ ପରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ସିଏସ୍‌କେ ରଖିବା ଦରକାର। କିନ୍ତୁ ଧୋନୀଙ୍କୁ ସିଏସ୍‌କେ ରଖିଲେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଭରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯଦି ଧୋନୀ ୨୦୨୧ରେ ଖେଳନ୍ତି ତେବେ ସିଏସ୍‌କେ ୨୦୨୨ରେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଫେରି ପାଇବ। ସେତେବେଳ ଆପଣ ଏ ଟଙ୍କା କଣ କରିବେ ? ଏହା ହିଁ ମେଗା ଅକ୍ସନର ଲାଭ। ସିଏସ୍‌କେ ରାଇଟ ଟୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ କାର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଟିମ୍‌କୁ ଫେରାଇ ଆଣିପାରିବ।’

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ୧୫ ଅଗଷ୍ଟରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେଇଥିବା ଧୋନୀ  ୨୦୨୦ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଫ୍ଲଫ୍‌ ମାରିଛନ୍ତି। ୩ ଥର ଆଇପିଏଲ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ସିଏସ୍‌କେ ଏଥର ପ୍ଲେଅଫ୍‌କୁ ବି ଯାଇପାରି ନଥିଲା। ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ୍‌ ୨୦୨୧ ଏପ୍ରିଲ୍‌-ମେରେ ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚିପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଧୋନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପ​‌ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଏହି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ତାଙ୍କର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ନୁହେଁ ।

   Related Posts