Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହିଷ୍କୃତ କନଷ୍ଟେବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରାଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ, ଏକକାଳୀନ ୫ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଜରୁରୀ କାମକୁ ଆହୁରି ସହଜ କଲା UIDAI, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଆଧାର କାର୍ଡ ସହ ଜଡିତ ନୂଆ ଅପଡେଟ୍

2/07/2021 at 12:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨/୭ : COVID-19 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ମଧ୍ୟରେ ଆଧାର କାର୍ଡଧାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡକୁ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ । ଆଧାର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ଜରୁରୀ ତାହା ଉଣା ଅଧିକେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା । ଯଦି ଆପଣ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଯେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ, ବୀମା, କାରବାର ସମେତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଏବଂ ବଡ ସ୍ଥାନରେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଆବଶ୍ୟକ ।

ଆଧାର କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା UIDAI ଆଧାର ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସିଧାସଳଖ ଲିଙ୍କ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ସହଜରେ ଆଧାର ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଏକ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ପୁଣିଥରେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ । ଆଧାର କାର୍ଡ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପାଇଁ ସହଜ ପ୍ରକ୍ରିୟା କ’ଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା :

UIDAI ନିକଟରେ ଟ୍ୱିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ସିଧାସଳଖ ଲିଙ୍କ୍ ସେୟାର କରିଛି । ଏହି ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଆପଣ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ, ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ । ସେ ଲିଙ୍କ୍ ଟି ହେଉଛି- eaadhaar.uidai.gov.in । ଏହି ଲିଙ୍କ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ସହଜରେ ଆଧାର ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବେ ।
ସର୍ବପ୍ରଥମେ UIDAI ର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ https://eaadhaar.uidai.gov.in/ କୁ ଯାଆନ୍ତୁ ।

ଏହା ପରେ, ଉପରେ ଆପଣ ଆଧାର ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ତିନୋଟି ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ । ପ୍ରଥମ ବିକଳ୍ପ ହେଉଛି ୧୨ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ଆଧାର ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଦ୍ୱିତୀୟଟି ନାମଲେଖା ID ପ୍ରବେଶ କରିବେ, ତୃତୀୟଟି ହେଉଛି ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ID ପ୍ରବେଶ କରିବେ । ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପୁରଣ କରିବା ପରେ, ପ୍ରତିଛବିରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ବର୍ଣ୍ଣଗୁଡିକ ଟାଇପ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ । ତାପରେ କ୍ଲିକ୍ ଅପସନରେ OTP ଟାଇପ କରନ୍ତୁ । OTP ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବା ପରେ, ଆପଣ SMS ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର ନମ୍ବର ପାଇପାରିବେ।

   Related Posts