Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ପ୍ରଥମ ଥର ମହିଳାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ : ଦିଆଯିବ ପ୍ରାଣଘାତୀ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍, ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ତାଙ୍କ ପେଟ କାଟି ଶିଶୁକୁ କରିଥିଲେ ଅପହରଣ

20/10/2020 at 8:48 AM

ନ୍ୟୁୟର୍କ ୨୦/୧୦: ଆମେରିକାରେ ପାଖାପାଖି ୭ଦଶକ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଉଛି। ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା,ତାଙ୍କ ପେଟ କାଟି ଶିଶୁକୁ ଅପହରଣ କରିବା ଅପରାଧରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି। କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶରେ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୮ତାରିଖରେ ପ୍ରାଣଘାତୀ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଲଗାଇ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୁତାବକ ୨୦୦୪ରେ ପୋଷା କୁକୁର କିଣିବା ବାହାନାରେ ୨୩ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବବି ଷ୍ଟିନେଟଙ୍କ ମିସୌରୀ ସ୍ଥିତ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଲିସା ମାଣ୍ଟଗୋମେରୀ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ୩୬ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମାଣ୍ଟଗୋମେରୀ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ୮ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ଷ୍ଟିନେଟଙ୍କୁ ବେକରେ ଦଉଡ଼ିରେ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ପେଟ ଫାଡ଼ି ଶିଶୁକୁ ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଧରା ପଡ଼ିବା ପରେ ମାଣ୍ଟଗୋମେରୀ ମିସୌରୀ ଅଦାଲତରେ ନିଜ ଅପରାଧ ମାନିଥିଲେ ଏବଂ ୨୦୦୮ମସିହାରେ ବିଚାରପତି ତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଏବଂ ହତ୍ୟାର ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ। ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଓକିଲ କୋର୍ଟରେ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାର କହିଥିଲେ। ବିଚାରପତି ଏହାକୁ ଖାରଜ କରିଥିଲେ।

ଆମେରିକାରେ ପାଖାପାଖି ୨୦ବର୍ଷର ରୋକ ପରେ ୩ମାସ ତଳେ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ପୁର୍ନବାର ଦାଖଲ ହେଲା। ଏହା ପରେ ବି ଲିସା ନବମ ସଂଘୀୟ କଏଦୀ ଯାହାକୁ ଏହି ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ। ଆମେରିକାରେ ୧୯୫୩ମସିହାରେ ଶେଷ ଥର କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

   Related Posts