Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଗୋଟିଏ କଦଳୀକୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ କିଣିଲେ ମହିଳା : କାରଣ ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

28/12/2018 at 1:54 PM

ସାଧାରଣତଃ କଦଳୀ କିଲୋ ୨୦ରୁ ୬୦ ଟଙ୍କାରେ ମଧ୍ୟରେ ମିଳିଥାଏ | ସେ ପୁଣି ଦେଶର ସବୁ ସହରରେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କଦଳୀ ସହ ଜଡିତ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଜଣେଇବୁ ଯାହା ଶୁଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ | ଘଟଣାଟି ହେଲା- ଗୋଟିଏ କଦଳୀର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା | ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାଟି ସତ | ଜଣେ ମହିଳା ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇ ଗୋଟିଏ କଦଳୀ କିଣିଥିଲେ | ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଲୋକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଯେ, ଗୋଟିଏ କଦଳୀର ମୂଲ୍ୟ ଏତେ ବେଶୀ କାହିଁକି ! ଓ ମହିଳା ଏହି କଦଳୀଟି ଏତେ ପଇସା ଦେଇ କାହିଁକି କିଣିଲେ ।

ଯଦି ଗୋଟିଏ କଦଳୀର ମୂଲ୍ୟ ଏତିକି ହେବ ତାହେଲେ ଲୋକେ କଦଳୀ କିଣିବା ବା ଖାଇବା କଥା ସ୍ବପ୍ନରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିବେନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ବ୍ରିଟେନର ଜଣେ ମହିଳା ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇ କିଣିଛନ୍ତି ଗୋଟିଏ କଦଳୀ | ମହିଳାଙ୍କ ନାଁ ହେଲା ବବି ଗାର୍ଡେନ | ମହିଳା ଜଣକ ବ୍ରିଟେନର ଏକ ସୁପର ମାର୍କେଟରୁ ଏହି କଦଳୀକୁ ଅନଲାଇନ କିଣିଥିଲେ | ତେବେ ମହିଳା ଜଣକ ଅନଲାଇନରେ କେବଳ କଦଳୀ କିଣିନଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଦରକାରୀ ଅନ୍ୟ କିଛି ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ କିଣିଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ସେ ସବୁ ଜିନିଷର ଅର୍ଡର ଦେଇସାରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ୧୦୦ ପାଉଣ୍ଡର ବିଲ ଆସିଥିଲା | ଅର୍ଡର ମୁତାବିକ ମହିଳାଙ୍କ ଜିନିଷ ତାଙ୍କ ଠିକଣାରେ ପହଂଚି ଯାଇଥିଲା | ଜିନିଷ ଆସିବା ପରେ ବିଲ ଦେଖି ମହିଳାଙ୍କ ହୋସ ଉଡିଯାଇଥିଲା | ଡେଲିଭରି ବଏ ୯୩୧.୧୧ ପାଉଣ୍ଡ ଅର୍ଥାତ ପାଖାପାଖି ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କାର ବିଲ ମହିଳାଙ୍କ ହାତକୁ ବଢ଼େଇ ଦେଇଥିଲେ |

ଘଟଣା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଏହି ବିଲର ଫଟୋ ଉଠାଇ ଟ୍ୱିଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | ଏହାଛଡା ବିଲ ସହ ଆସିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷର ଗୋଟି ଗୋଟି କରି ଫଟୋ ଉଠାଇ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | ମହିଳା ଜଣକ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ କେବଳ ୯୩ ପାଉଣ୍ଡର ଜିନିଷ କିଣିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ୯୩୧ ପାଉଣ୍ଡ ସୁଝିବାକୁ ପଡିଥିଲା |ସମ୍ଭବତଃ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟିଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ଘଟିଥିଲା ।   

   Related Posts