Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଗାଁର ନାଁ ମଲାଣା : ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ପାଲଟିଥିବା ପାହାଡୀ ଇଲାକାକୁ ଛୁଇଁପାରିନି ସଂକ୍ରମଣ

25/05/2021 at 2:51 PM

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ୨୫/୫: କରୋନା ପାଇଁ ସାରା ଦେଶରେ କୋହରାମ ପରିସ୍ଥିତି । କାହାର ଜୀବିକା ଅସମ୍ଭାଳ ହୋଇପଡୁଛି ତ ଆଉ କିଏ ପରିଜନଙ୍କୁ ହରାଇ ହୋଇପଡୁଛି ବେସାହାରା । ଲକଡାଉନ ସଟଡାଉନ ସତ୍ତ୍ୱେ ବୋଲମାନୁନି ସଂକ୍ରମଣ । ହୁଏତ ସଂକ୍ରମଣ ମାତ୍ରାରେ ସାମନ୍ୟା ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ । ହେଲେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲାଗିପାରୁନି ବ୍ରେକ୍ । ଏହାରି ଭିତରେ ମହାମାରୀ ଭଳି ଉଭା ହୋଇଛି ବ୍ଲାକ, ହ୍ୱାଇଟ, ୟେଲୋ ଭଳି ଫଙ୍ଗସ । ଯାହାକି ଚିନ୍ତାକୁ ଆହୁରି ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିଛି । ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ ବି କିଛି ଭଲ ଖବର ଲୋକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିବାର ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଉଛି ।

ଦୁନିଆରେ ଏମିତି ବି ସ୍ଥାନ ଅଛି, ଯେଉଁଠିକି ପହଞ୍ଚିପାରିନି ମହାମାରୀ । ଛୋଟିଆ ଗାଁ ହେଲେ ବି କରୋନାର ପାଦଚିହ୍ନ ଏଠାରେ ପଡିପାରିନି । ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ବହୁତ ପୁରୁଣା ଲୋକତନ୍ତ୍ରର ନାଁ ବୋଲାଉଥିବା ମଲାଣା ଗାଁ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଉଦାହରଣ । ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟାରୁ ଏଠାକୁ ଛୁଇଁପାରିନି କରୋନା ମହାମାରୀ । ଜିଲ୍ଲାରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଥିବାବେଳେ ଏଠାରେ କିନ୍ତୁ କମ୍ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି । ହେଲେ ବି ଏହି ଗାଁର ରହିଛି କିଛିଟା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ।

ଗାଁରେ ଲୋକେ ସର୍ବଦା ଏକାନ୍ତ ବସବାସ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଗାଁକୁ ଲୋକଙ୍କ ଯିବା ଆସିବା ଥିବାବେଳେ ଏବେ କିନ୍ତୁ ଭାଇରସ ହେବା ଦିନଠାରୁ ଗାଁକୁ ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ଯିବା ଆସିବାର ଲାଗିଛି କଟକଣା । ପାଖାପାଖି ଗତବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରୁ ଏଠାକୁ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବାଦ ଦେଲେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନର ଲୋକଙ୍କୁ ଆସିବାକୁ ଦିଆଯାଇନି । ସେଥିପାଇଁ ବୋଧେ ଏହି ଗାଁକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିପାରିନି ଭାଇରସ ।

   Related Posts