Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶିକାରୀ ଆଡ୍ଡାରେ ବନବିଭାଗର ଅତର୍କିତ ଚଢାଉ, ୪ ଗିରଫ
  • ||
  • ଗ୍ରୋସରୀ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଗାଡିରେ ଥିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଫୋନିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ବାଲିଅନ୍ତା ଓ ବାଲିପାଟଣା ଅଂଚଳ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱବ୍ୟାଙ୍କର ଚାରିଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧ ଦଳ

27/05/2019 at 1:28 PM

ବାଲିଅନ୍ତା ୨୭/୫ : ବିଶ୍ବବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ ଚାରିଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧଦଳ ବାଲିପାଟଣା ଏବଂ ବାଲିଅନ୍ତାର ଫନି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଚାରିଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧଦଳ ଦୁଇଟି ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଜିଲ୍ଲାର ସରକାରୀ ଅଧତ୍କାରୀଙ୍କ ସହ ବାଲିପାଟଣା ଏବଂ ବାଲିଅନ୍ତା ଅଂଚଳ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି ।

ଏକ ଜଣିକିଆ ବିଶ୍ବକ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ବାଲିଅନ୍ତା ବ୍ଲକର ପୁରଣ ପଧାନ, ଏରକଂଟା, ସରକଣା, ପ୍ରତାପରୁଦ୍ରପୁର, ଜୟଦେବର ମୁଗ ଚାଷି, ଧାନ ଚାଷି, ପରିବା ଚାଷୀ ମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ବାତ୍ୟା ଫନିରେ ଘଟିଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଟିକିନିଖି ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ । ବାତ୍ୟାରେ ପ୍ରାୟ ଶତକଡା ୯୫ ଭାଗ ଫସଲହାନି ହୋଇଥିବା ଚାଷୀମାନେ ପ୍ରତିନିଧଦଳଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟ ଏକ ତିନିଜଣିଆ ବିଶ୍ବବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧଦଳ ବାଲିଅନ୍ତା ଏବଂ ବାଲିପାଟଣାର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ ବାତ୍ୟାଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ମେଣ୍ଢା ଚାଷୀ, ଛେଳି ଚାଷୀ, ମାଛଚାଷୀ, ଗାଈ ଚାଷୀ ମାନଙ୍କର କ୍ଷୟକ୍ଷତିକୁ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ । ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ ଆଇତଳଙ୍କ ଗ୍ରାମର ଛେଳି, ଗାଈ, ମେଣ୍ଢା ଚାଷୀମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କଣ ସବୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ସହଯୋଗ କରାଯାଇଛି ସବୁକିଛି ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ । କେଉଁଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଗଲେ ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିପାରିବ ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ସମସ୍ତ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କର ବିବରଣୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଜଣାଇଦିଆଯିବ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସହଯୋଗ କରାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପ୍ରୟାସ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

   Related Posts