Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଞ୍ଜେଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ ! ଜର୍ମାନ ନିର୍ବାଚନରେ ଖୁବ୍ କମ ଭୋଟରେ ହାରିଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ପାର୍ଟି, କ୍ଷମତା ଡୋର ସୋସିଆଲ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ସଙ୍କ ହାତକୁ ଯିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ଗୁଲାବ’ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ହୋଇନି ବେଶୀ ପବନ, କୋରାପୁଟ ଓ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା : SRC
  • ||
  • କାଲିମେଳା : ରାସ୍ତାରେ ଚାଲୁଛି ୨ରୁ ୩ଫୁଟ ବର୍ଷାଜଳ, ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଅଟକିଛି ଯାନବାହାନ
  • ||
  • ମୋହନା : ଗଜପତିରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଲା ‘ଗୁଲାବ’, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ : ୪୦ ତମ ଲିଗ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବଣୁଆ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ମଞ୍ଚାରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଘରକୁ ଯିବାବେଳେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଧସିଲା ମାଟି ଅତଡା, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାତ୍ୟାରୁ ଗଭୀର ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ‘ଗୁଲାବ’, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ‘ଗୁଲାବ’ ପ୍ରଭାବ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ବୈତରଣୀ ପଠାରେ ଚରୁଥିଲେ ମଇଁଷି, ପାଣି ଭିତରକୁ ଟାଣିନେଲା କୁମ୍ଭୀର : ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ
  • ||

କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଜନ୍ମ

12/05/2020 at 8:46 PM

କୋଦଳା୧୨/୫: କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସେଣ୍ଟରରେ ନବଜାତର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ଜନ୍ମ ହୋଇଛି। ସାରା ରାଜ୍ୟ ଓ ଦେଶରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ଲକଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଳକ ମର୍ଦ୍ଦକୋଟ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଜଣେ ମହିଳା ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଅଣାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସୁରଟରୁ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଏବେ ଫେରାଇ ଆଣି ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖା ଯାଉଛି। ତେବେ ମର୍ଦ୍ଦକୋଟ ସ୍ଥିତ ହରିହର ମର୍ଦ୍ଦରାଜ ହାଇସ୍କୁଲରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ସଂଘରୋଧ ଗୃହରେ ଜଣେ ମହିଳା ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ସନ୍ତୋଶିନୀ ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘର ମର୍ଦମେଖ ପଞ୍ଚାୟତର ବଡ଼ ଗୁଡିଆଳି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ସୁରଟରୁ ଫେରି ନିଜ ସ୍ବାମୀ ଓ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ସହ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଥିଲେ ସନ୍ତୋଷିନୀ। ତେବେ ସକାଳେ ତାଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ ହେବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଫୋନ୍ କରି ମାଆଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ସନ୍ତୋଷିନୀଙ୍କ ମା ପୂର୍ବରୁ ପହଞ୍ଚି କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ ଗୃହ ବାହାରେ ବୁଲାବୁଲି କରୁଥିବା ସମୟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅଧିକ ହେବାରୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ଭିତରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ମହିଳା ଜଣକ ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ମର୍ଦକୋଟ ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରତିନିଧି ଦିପ୍ତୀ ପ୍ରକାଶ ନାୟକ, ନୋଡ଼ାଲ ଅଧିକାରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ବେହେରା, ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ମେଡିକାଲ୍ ଡାକ୍ତର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସାହୁ, ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଜୟନ୍ତୀ ମଲ୍ଲ, କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ ଚାର୍ଜର ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ, ଇନ୍ ଚାର୍ଜର ଅନୀତା କୁମାରୀ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଉଭୟ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଓ ମା ର ସହାୟତା କରିଥିଲେ। ପ୍ରସବ ସ୍ବାଭାବିକ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନବଜାତ ଶିଶୁର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମା ଓ ଶିଶୁକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲକୁ ପଠା ଯାଇଥିଲା।

   Related Posts