Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଖରା ଗରମରେ ଅଗ୍ନି ଝାସ ମଧ୍ୟରେ ବସି ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି ସାଧୁ

6/05/2020 at 11:23 AM

ପଲବଲ ୦୬/୦୫ : ହରିୟାଣାର ପଲବଲ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରହ୍ଲାଦପୁରରେ ଏକ ନିଆରା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ମନ୍ଦିରର ଜଣେ ମହନ୍ତ ଖରା ଓ ଗରମରେ ବସି ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି | ସେ ହେଲେ ଯମୁନା ନଦୀ କୁଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ପ୍ରାଚୀନ ଶିବ ମନ୍ଦିରର ମହନ୍ତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ୧୦୮ ଶ୍ରୀ ବାଲ୍ମୀକି ଦାସ ମହାରାଜ | ତପସ୍ୟା ସମୟରେ ମନ୍ଦିର ଚାରିପାଖେ ଅଗ୍ନି ପ୍ରଜ୍ବଳିତ କରି ମହନ୍ତ ମଝିରେ ବସି ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି | ପ୍ରହ୍ଲାଦପୁର ନିବାସୀ ମହନ୍ତଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ ପଣ୍ଡିତ ଶ୍ୟାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୋମବାର, ମେ ୪ ତାରିଖରେ ତପସ୍ୟାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି | ତପସ୍ୟା ଆସନ୍ତା ୪୧ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ | 

ତପସ୍ୟା ପାଇଁ ବାବା ବାଲ୍ମୀକି ଦାସ ମହାରାଜ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୧୧ଟା ରୁ ଦିନ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଗ୍ନି କୁଣ୍ଡ ପାଖରେ ବସି ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି | ସୋମବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଦିନ ତପସ୍ୟା ସ୍ଥଳରେ ମନ୍ଦିରର ମହାରାଜ ୨୧ ଜାଗାରେ ୨୧-୨୧ଟି ଗୋବତ୍ସା ଖସିରେ ଅଗ୍ନି ପ୍ରଜ୍ବଳିତ କରି ତାର ଠିକ ମଝିରେ ବସି ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି |

୪୧ ଦିନ ପରେ ତପସ୍ୟା ଉଦଯାପନ ହେବ | ମହାରାଜଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଏହା ମହାରାଜଙ୍କ ସପ୍ତମ ଅଗ୍ନି ତପସ୍ୟା | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ୬ଥର ଅଗ୍ନି ତପସ୍ୟା ନିଅ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ କଟବାରିଆ ଗୁରୁ ଗୋରଖନାଥ ମନ୍ଦିରରେ କରିସାରିଛନ୍ତି | ଏଥର ସେ ନିଜର ଅନ୍ୟ ଆଶ୍ରମ ପ୍ରହ୍ଲାଦପୁର ସ୍ଥିତ ପ୍ରାଚୀନ ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି | ମହାରାଜଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଗ୍ନି ତପସ୍ୟା ଛଡା ସେ ଅନେକଥର ଜଳ ତପସ୍ୟା ମଧ୍ୟ କରିସାରିଛନ୍ତି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ତପସ୍ୟାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଦେଶରେ ବ୍ୟାପୁଥିବା ରୋଗର ନିରାକରଣ ଏବଂ ପର୍ଯାବରଣ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସହ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଓ ସମୃଦ୍ଧି ଫେରାଇ ଆଣିବା |

ମହାରାଜଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତପସ୍ୟା ଜରିଆରେ ମହାରାଜଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଲା ଦେଶରେ ବ୍ୟାପୁଥିବା କରୋନା ନାମକ ମହାମାରୀକୁ ସମୂଳେ ଧ୍ବଂସ କରିବା | ବର୍ତ୍ତମାନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଲକଡାଉନ ଓ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖାଯାଇଛି | ତପସ୍ୟା ସମୟରେ ଲକଡାଉନ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଉଛି | ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ତପସ୍ୟାରେ ଲୀନ ମହାରାଜଙ୍କ ସହିତ ଆଉ ୨-୪ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ହିଁ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି | ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଲଗା ଅଲଗା କାମରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି |  

   Related Posts