Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ମୋଦୀଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀ – ଟ୍ୟୁବଲାଇଟ୍‌ ସହ ଏପରି ହୁଏ

6/02/2020 at 3:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬।୦୧ – ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଲୋକ ସଭାରେ ଏକ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ଉପରେ ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରସ୍ତାବରେ କହିବା ସମୟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସାମ୍ନା ସାମ୍ନି ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ମୋଦୀ କାହାର ନାମ ନ ନେଇ ଟ୍ୟୁବଲାଇଟ୍‌ ସହ ଏପରି ହୁଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଗତକାଲି କଂଗ୍ରେସର ଜଣେ ନେତାଙ୍କର ଘୋଷଣାପତ୍ର ଶୁଣିଛି। ତାଙ୍କର ଘୋଷଣରେ ୬ ମାସପରେ ମୋଦୀଙ୍କ ପିଠିରେ ଲାଠି ବସିବ ବୋଲି କହିଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି କହିଛନ୍ତି । ଆଜତକରେ ବାହାରିଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ମୋଦୀ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବେ , କାରଣ ଆଜିଯାଏଁ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଏପରି ଖରାପ ଗାଳି ଶୁଣୁଛନ୍ତି ଏବେ ନିଜକୁ ଗାଳି ପ୍ରୁଫ୍‌ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ୬ ମାସରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର କରି ପିଠିକୁ ଏପରି କରି ଦେବି ଯେ ଲାଠି ମାଡରେ ବି ପିଠି କିଛି ହେବ ନାହିଁ । ପ୍ରଥମରୁ ଘୋଷଣା କରି ଦେଇଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ, ବ୍ୟାୟମ କରିବାପାଇଁ ୬ ମାସ ସମୟ ମିଳିଗଲା ।

ଏହାର ଜବାବରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜ ଆସନରେ ଛିଡା ହୋଇ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥିଲେ । ମୋଦୀ ଏହାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଗତ ୪୦ ମିନିଟ ଧରି କହୁଥିବା ବେଳେ କରେଣ୍ଟ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିଲା, ଟ୍ୟୁବଲାଇଟ୍‌ ସହ ଏପରି ହୁଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ବି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜ ଆସନରେ କିଛି କହୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦିଲ୍ଲୀର ହୌଜି ରାନିରେ ଏକ ଜନ ସଭାରୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ଅବସରରେ , ମୋଦୀ ଯେଉଁ ଭାଷଣ ଦେଉଛନ୍ତି ୬ ମାସ ପରେ ସେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରି ପାରିବେ ନାହିଁ , ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଯୁବା ତାଙ୍କୁ ଏପରି ଦଣ୍ଡା ମାରିବେ, କାରଣ ଦେଶର ଜନତାଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ , ରୋଜଗାର ବିନା ଦେଶ ଆଗକୁ ବଢି ପାରିବ ନାହିଁ ।

ରାହୁଲଙ୍କ ଏହି ବୟାନକୁ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts