Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ଟଏଲେଟ୍‌ରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ -ଯେ।ଜନାଠୁ ଅନେକ ଦୂରରେ ହିତାଧିକାରୀ

17/10/2019 at 6:00 PM

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ୧୭।୧୦ – ଜନ୍ମ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ମଶାନ ଘାଟ ଯାଏ ସରକାରଙ୍କର କେତେ କଣ ଯେ।ଜନା । କିନ୍ତୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଖାମଖିଆଲି ଓ ଅବହେଳା ମନେ।ବୃତ୍ତି ପାଇଁ ଯେ।ଜନାଠୁ ଅନେକ ଦୂରରେ ହିତାଧିକାରୀ । ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କର୍ଣ୍ଣପାଲି ଗାଁରେ । ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତରେ ତିଆରି ପାଇଖାନା ପାଲଟିଛି ରସାନନ୍ଦଙ୍କ ପରିବାରର ସାହାରା । ବର୍ଷ ହେଲା ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଟଏଲେଟରେ ପଡି ରହିଛିନ୍ତି ତାଙ୍କ ପରିବାର ।

ଟଏଲେଟରେ ଚାଲିଛି ରେ।ଷେଇ । ଜିନିଷ ସବୁ ଖୁନ୍ଦାଖୁନ୍ଦି ହେ।ଇ ରହିଛି । ଶେ।ଇବା ଦୂରର କଥା ବସିବାକୁ ବି ଟିକିଏ ଯାଗା ନାହିଁ । ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଏଇଠି ବର୍ଷେ ହେଲା ରହୁଛନ୍ତି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କର୍ଣ୍ଣପାଲି ଗାଁର ଗାରସାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରିବାର । ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଗାଁ ପଡିଆରେ କୁଡିଆ ଘରଟିଏ କରି ରହୁଥିଲେ ରସାନନ୍ଦ । ହେଲେ ଗତ ବର୍ଷାରେ ମାଟି ଘରଟି ଭାଙ୍ଗି ଗଲା । ଆଉ ଅର୍ଥ ଅଭାବରୁ ଘର ଖଣ୍ଡେ କରିପାରିଲେନି ରସାନନ୍ଦ । ତେଣୁ ବାଧ୍ୟ ହେ।ଇ ସରକାର ଦେଇଥିବା ପାଇଖାନା ଘରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି ଏହି ପରିବାର ।

ରସାନନ୍ଦଙ୍କ ଘର ଦେଇ ନିୟମିତ ଯିବାଆସିବା କରୁଛନ୍ତି ସରକାରୀ ବାବୁମାନେ । ହେଲେ କାହାର ନଜର ପଡିନି ତାଙ୍କ ଉପରେ । ଅନେକ ଥର ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ, ବିଡିଓ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ବି କହି ଶୁଣୁନାହାନ୍ତି । ସରକାର ଇନ୍ଦିରାବାସ, ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଗରିବ ଓ ଅସହାୟ ପରିବାରକୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ବାସଗୃହ ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ରସାନନ୍ଦଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ଅଣଦେଖା କରୁଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ । ସେପଟେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ରସାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଘର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମନୀଷା ବାନାର୍ଜୀ ।

ସରକାର ଗରିବ ଅସହାୟ ଓ ଖଟିଖିଆମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଆନ୍ତରିକତା ଅଭାବ ଯେ।ଗୁଁ ସୁଫଳ ପାଇପାରୁନାହାନ୍ତି ପ୍ରକୃ୍ତ ହିତାଧିକାରୀ ।

   Related Posts