Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ ଦମ୍ପତି ନେଲେ ଶପଥ: ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶରୀରର ଦାନ

31/01/2020 at 9:12 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର୩୧/୧: ବିବାହର ୫୦ ବର୍ଷ ପୁରିଲା। ଏହି ଅବସରରେ ବଡ ହେ।ଟେଲରେ ହେଉ କି ପ୍ରିୟ ପରିଜନଙ୍କ ସହ ସେଲିବ୍ରସନ କରିବା କଥା । କିନ୍ତୁ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିର ସମାଜସେବୀ ବିଜୟ ବଂଶଲ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦୁ ବଂଶଲ । ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନିଜ ଶରୀର ଦାନ ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଭୀମ ଭେ।ଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି ଏହି ଦମ୍ପତି । ଯାହା ଏବେ ପୁରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହେ।ଇଛି । 

ଦମ୍ପତିଙ୍କ ନିଆରା ବିବାହ ବାର୍ଷିକ ପାଳନ। ଅଙ୍ଗ ଦାନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଅଞ୍ଚଳର ସମାଜସେବୀତଥା ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଜୟ ବଂଶଲ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦୁ ବଂଶଲ । ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ୫୦ତମ ବିବାହ ବାର୍ଷିକ ଥିଲା ।

ବିବାହ ବାର୍ଷିକକୁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବା ସହ ସମାଜକୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି ଏହି ଦମ୍ପତି । ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନିଜ ଶରୀର ଦାନ ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଭୀମ ଭେ।ଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ନେଇଛନ୍ତି ଶପଥ ।ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶରୀରକୁ ଜାଳି ପାଉଁଶ କରିଦିଆଯିବ । କିନ୍ତୁ ଶରୀରର କୌଣସି ଅଙ୍ଗ ଯଦି କାହା କାମରେ ଆସିଲା ତାହେଲେ ନିଜକୁ ଧନ୍ୟ ମଣିବେ ବେ।ଲି ଭାବିଥିଲେ । ଏହି ଇଛା ସେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବି କହିଥିଲେ । ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପରିବାରର ସହମତି ପରେ ଅଙ୍ଗଦାନ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ ବିଜୟ ବଂଶଲ ।

ବିଜୟ ବଂଶଲ ସମାଜସେବୀ ଭାବେ ଅଞ୍ଚଳରେ ପରିଚିତ ଥିବା ବେଳେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୩ ଥର ରକ୍ତ ଦାନ କରି ବହୁ ଅମୂଲ୍ୟ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି । ଏ ଭିତରେ ଶରୀର ଦାନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କର ଉଦାରତାର ପରିଚୟ ଦେଇଛି । ଯାହା କେବଳ ତାଙ୍କ ପରିବାର ନୁହେଁ ଆଜିର ଯୁବପୀଢିଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ। ପରିଣତ ବୟସରେ ବିଜୟ ଙ୍କ ଏଭଳି ପ୍ରେରଣା ଦାୟୀ ପଦକ୍ଷେପ ଆଜିର ଯୁବ ପିଢୀ ଙ୍କୁ ଏକ ସୁବାର୍ତା ଦେବାରେ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ଦମ୍ପତି ।

   Related Posts