Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ସାମୁହିକ ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଶ୍ମଶାନ ଘାଟ

27/06/2021 at 4:25 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୨୭/୦୬ : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଶବଦାହ ପାଇଁ ନିର୍ମିତ ସର୍ବ ବୃହତ ଶବଦାହ ଗୁରୁବାର ଦିନ କରୋନା ମାମଲା ହ୍ରାସ ପରେ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୧୭୦୮ ଜଣଙ୍କୁ ଶବଦାହ କରାଯାଇଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଚାରି ଏକରର ଏହି ଅସ୍ଥାୟୀ ଶବଦାହ ୨୫ ଏପ୍ରିଲରେ ଖୋଲା ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମେ’ ୭ ତାରିଖରେ ଏଠାରେ ସାମୁହିକ ଦାହ ସତ୍କାରରେ ୮୪ ଜଣଙ୍କ ଶବଦାହ କରାଯାଇଥିଲା।

ଶ୍ମଶାନ ଘାଟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, “ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଚନ୍ନନହଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର କୁରୁବରାହଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ସାମୁହିକ ଦାହ ସତ୍କାର ସ୍ଥାନ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା। ଏପ୍ରିଲ ୨୫ରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୋଭିଡଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ୧୬ ଜଣଙ୍କ ଶବଦାହ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହିପରି ତିନୋଟି ସ୍ଥାନ ଖୋଲା ଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରୁ କୁରୁବରାହଲ୍ଲୀ ଶବଦାହ ଭୂମି ସବୁଠାରୁ ବଡ ଏବଂ ଏକାଥରେ ୪୧ ଟି ଶବ ସତ୍କାର କରାଯାଇ ପାରୁଥିଲା। BBMP ର ୩୦ ରୁ ଅଧିକ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏଠାରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ କୋଭିଡଙ୍କ ମାମଲା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ଶ୍ମଶାନକୁ ଅଧିକ ଶବ ଆସିନାହିଁ। ବୁଧବାର କେବଳ ଗୋଟିଏ ମୃତଦେହ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏସବୁକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆମେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଶ୍ମଶାନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା।

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଶନିବାର ଦିନ ୪୨୭୨ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବାବେଳେ ୧୧୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୨୮ ଲକ୍ଷ ୩୧ ହଜାର ୨୬ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥିସହ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୩୪ ହଜାର ୬୫୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା ସହିତ ୬୧୨୬ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ମୋଟ ମାମଲା 26,91,123 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମୋଟ ୧ ଲକ୍ଷ ୫ ହଜାର ୨୨୬ ଆକ୍ଟିଭ ମାମଲା ରହିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୨.୫୮ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୨.୬୯ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

   Related Posts