Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଅନଲାଇନରେ ଏକ ଲକ୍ଷ ମହିଳାଙ୍କ ନକଲି ନଗ୍ନ ଚିତ୍ର ସେୟାର, ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଗୁଇନ୍ଦା କମ୍ପାନୀ, ରୁଷରେ ପପୁଲାର ଆପ୍ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗୁ ନ ଥିବା କହିଲେ ଅଧିକାରୀ

21/10/2020 at 4:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୧୦: ଅନଲାଇନରେ ମହିଳାମାନେ ଫଟୋ ସେୟାର କରୁଥିଲେ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ! କେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଫଟୋ ନଗ୍ନ ଚିତ୍ରରେ ପରିଣତ ହୋଇଯିବ ଏକଥା ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ। ପାଖାପାଖି ଲକ୍ଷେ ମହିଳାଙ୍କ ନକଲି ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଅନଲାଇନରେ ସେୟାର ହେଉଛି। ଗୁଇନ୍ଦା କମ୍ପାନି ସେନସିଟିର ରିପୋର୍ଟରୁ ଏହି ତଥ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋରୁ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟଲିଜେନ୍ସି ଉପଯୋଗ ଦ୍ବାରା ସେମାନଙ୍କ ପୋଷାକକୁ ଡିଜିଟାଲି କାଢ଼ି ଦିଆଯାଉଛି। ବିବିସି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ତା’ପରେ ଏହି ଫଟୋକୁ ଟେଲିଗ୍ରାମରେ ଅନଲାଇନରେ ପ୍ରସାରିତ ବା ସେୟାର କରାଯାଉଛି।

ସେନିସିଟି ଅନୁସାରେ ଟେକ୍ନୋଲଜି ‘ଡିପ୍‌ଫେକ ବଟ୍’ ବ୍ୟବହାର କରେ। ତେବେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଫଟୋ ଲିକ୍ ବା ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ସେମାନେ କମ୍ ବୟସ୍କ। ‘ଡିପଫେକ୍‌’ ହେଉଛି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଜେନେରେଟେଡ୍। ଏହା ଜଣକର ପ୍ରକୃତ ଫଟୋ ଓ ଭିଡ଼ିଓକୁ ନେଇ ଅନ୍ୟ ଜଣକ ମୁହଁରେ ଯୋଡି ଥାଏ। ଫଟୋ ପୂରା ଦେଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତବିକ ଲାଗେ।

ସେନସିଟିର ମୁଖ୍ୟ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ୍ କହିଛନ୍ତି ଏହା ନିହାତି ଭାବେ ପୂରାପୂରି ନୂଆ ଚିନ୍ତାଧାରା। ସେ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଥିବା ପବ୍ଲିକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସହଜରେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି। ୟୁଜର ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋକୁ ବଟକୁ ପଠାଇ ଥାଏ ଓ ଏହା ଏକ ନକଲି ନଗ୍ନ ତଥା ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ତିଆରି କରିଥାଏ। ସାଧାରଣତଃ ଏହା ଫଟୋରୁ ଡ୍ରେସକୁ କାଢ଼ି ଦେଇଥାଏ ମାତ୍ର କେଇ ମିନିଟରେ।

ତେବେ ଏହି ସେବାକୁ ପରିଚାଳିତ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀ ଏହାକୁ ସ୍ବୀକାର କରି ନାହାନ୍ତି। ରିୟଲ ଲାଗୁ ନ ଥିବାରୁ କି ବାସ୍ତବିକ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ହିଂସା କି ବ୍ଲାକମେଲିଂ ପାଇଁ ଏହାକୁ ଉପଯୋଗ କରାଯାଉ ନ ଥିବା କଥାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ରୁଷୀୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ସାଇଟ୍ ଭିକେରେ ଏହାର ବିଜ୍ଞାପନ ହେଉଛି। ଏହା ସହ ଏହାର ଅଧିକାଂଶ ୟୁଜର ରୁଷିଆର ହିଁ ହୋଇଥାନ୍ତି।

୨୦୧୯ରେ ଏ ପ୍ରକାର ‘ଡିପନ୍ୟୁଡ୍’ ନାଁରେ ଆଉ ଏକ ଆପ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଯାହା କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋକୁ ନଗ୍ନ କରି ଦେଉଥିଲା। ତେବେ ଏବେ ଯେଉଁ ବଟ୍ ଆସିଛି ସେଥିରେ କେବଳ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋକୁ ନଗ୍ନତାରେ ପରିଣତ କରି ହେବ। ପୁରୁଷଙ୍କ ଫଟୋ ଏଥିରେ କାମ ଦେଇ ନ ଥାଏ।

   Related Posts