Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ଅନଲାଇନରେ ଏକ ଲକ୍ଷ ମହିଳାଙ୍କ ନକଲି ନଗ୍ନ ଚିତ୍ର ସେୟାର, ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଗୁଇନ୍ଦା କମ୍ପାନୀ, ରୁଷରେ ପପୁଲାର ଆପ୍ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗୁ ନ ଥିବା କହିଲେ ଅଧିକାରୀ

21/10/2020 at 4:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୧୦: ଅନଲାଇନରେ ମହିଳାମାନେ ଫଟୋ ସେୟାର କରୁଥିଲେ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ! କେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଫଟୋ ନଗ୍ନ ଚିତ୍ରରେ ପରିଣତ ହୋଇଯିବ ଏକଥା ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ। ପାଖାପାଖି ଲକ୍ଷେ ମହିଳାଙ୍କ ନକଲି ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଅନଲାଇନରେ ସେୟାର ହେଉଛି। ଗୁଇନ୍ଦା କମ୍ପାନି ସେନସିଟିର ରିପୋର୍ଟରୁ ଏହି ତଥ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋରୁ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟଲିଜେନ୍ସି ଉପଯୋଗ ଦ୍ବାରା ସେମାନଙ୍କ ପୋଷାକକୁ ଡିଜିଟାଲି କାଢ଼ି ଦିଆଯାଉଛି। ବିବିସି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ତା’ପରେ ଏହି ଫଟୋକୁ ଟେଲିଗ୍ରାମରେ ଅନଲାଇନରେ ପ୍ରସାରିତ ବା ସେୟାର କରାଯାଉଛି।

ସେନିସିଟି ଅନୁସାରେ ଟେକ୍ନୋଲଜି ‘ଡିପ୍‌ଫେକ ବଟ୍’ ବ୍ୟବହାର କରେ। ତେବେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଫଟୋ ଲିକ୍ ବା ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ସେମାନେ କମ୍ ବୟସ୍କ। ‘ଡିପଫେକ୍‌’ ହେଉଛି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଜେନେରେଟେଡ୍। ଏହା ଜଣକର ପ୍ରକୃତ ଫଟୋ ଓ ଭିଡ଼ିଓକୁ ନେଇ ଅନ୍ୟ ଜଣକ ମୁହଁରେ ଯୋଡି ଥାଏ। ଫଟୋ ପୂରା ଦେଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତବିକ ଲାଗେ।

ସେନସିଟିର ମୁଖ୍ୟ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ୍ କହିଛନ୍ତି ଏହା ନିହାତି ଭାବେ ପୂରାପୂରି ନୂଆ ଚିନ୍ତାଧାରା। ସେ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଥିବା ପବ୍ଲିକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସହଜରେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି। ୟୁଜର ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋକୁ ବଟକୁ ପଠାଇ ଥାଏ ଓ ଏହା ଏକ ନକଲି ନଗ୍ନ ତଥା ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ତିଆରି କରିଥାଏ। ସାଧାରଣତଃ ଏହା ଫଟୋରୁ ଡ୍ରେସକୁ କାଢ଼ି ଦେଇଥାଏ ମାତ୍ର କେଇ ମିନିଟରେ।

ତେବେ ଏହି ସେବାକୁ ପରିଚାଳିତ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀ ଏହାକୁ ସ୍ବୀକାର କରି ନାହାନ୍ତି। ରିୟଲ ଲାଗୁ ନ ଥିବାରୁ କି ବାସ୍ତବିକ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ହିଂସା କି ବ୍ଲାକମେଲିଂ ପାଇଁ ଏହାକୁ ଉପଯୋଗ କରାଯାଉ ନ ଥିବା କଥାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ରୁଷୀୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ସାଇଟ୍ ଭିକେରେ ଏହାର ବିଜ୍ଞାପନ ହେଉଛି। ଏହା ସହ ଏହାର ଅଧିକାଂଶ ୟୁଜର ରୁଷିଆର ହିଁ ହୋଇଥାନ୍ତି।

୨୦୧୯ରେ ଏ ପ୍ରକାର ‘ଡିପନ୍ୟୁଡ୍’ ନାଁରେ ଆଉ ଏକ ଆପ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଯାହା କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋକୁ ନଗ୍ନ କରି ଦେଉଥିଲା। ତେବେ ଏବେ ଯେଉଁ ବଟ୍ ଆସିଛି ସେଥିରେ କେବଳ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋକୁ ନଗ୍ନତାରେ ପରିଣତ କରି ହେବ। ପୁରୁଷଙ୍କ ଫଟୋ ଏଥିରେ କାମ ଦେଇ ନ ଥାଏ।

   Related Posts