Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ହାଇଫାଇ ହୋଟେଲ ନା ମୃତ୍ୟୁର ଜନ୍ତା ! ସେଭେନ୍‌ ଷ୍ଟାର ହୋଟେଲରେ ବିରିୟାନୀ ଖାଇ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗୁରୁତର, ଚାଲିଗଲା ୧୦ ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁର ଜୀବନ

11/09/2021 at 10:02 PM

ଚେନ୍ନାଇ ୧୧/୦୯ : ତାମିଲନାଡୁର ତିରୁଓ୍ବନମଲାଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏକ ସେଭେନ ଷ୍ଟାର ହୋଟେଲରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ପ୍ରାୟ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଖାଦ୍ୟ ବିଷାକ୍ତ(ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ) ହେବାଯୋଗୁଁ ଜଣେ ୧୦ ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହା ସହିତ ପ୍ରାୟ ୨୯ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଉକ୍ତ ସପ୍ତ ତାରକା ହୋଟେଲକୁ ସିଲ୍‌ କରିଛି ପୋଲିସ ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ତିରୁଓ୍ବନମଲାଇ ଜିଲ୍ଲାର ଅରନୀ ଅୟ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ସେଭେନ୍‌ ଷ୍ଟାର ହୋଟେଲରେ କିଛି ଲୋକ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେମାନେ ଖାଦ୍ୟରେ, ବିରିୟାନୀ ଏବଂ ଚିକେନ୍‌ ଖାଇଥିଲେ । ତେବେ ବିରିୟାନୀ ଖାଇବା ପରେ ପରେ ହିଁ ଆନନ୍ଦ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ପୁଅ ସରନ ଏବଂ ଝିଅ ଲୋଶିନୀ ହଠାତ୍‌ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ ।

କେବଳ ସେମାନେ ନୁହଁନ୍ତି ଉକ୍ତ ହୋଟେଲକୁ ଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ କିଛି ଲୋକ ମଧ୍ୟ ବିଷାକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ଝିଅ ଲୋଶିନୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ, ପୁଅକୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି ।

ବିଷାକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ପ୍ରାୟ ୨୯ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରିରହିଛି । ଘଟଣା ବାବଦରେ ଜଣାପଡିବା ପରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଉକ୍ତ ସେଭେନ୍‌ ଷ୍ଟାର ହୋଟେଲକୁ ତୁରନ୍ତ ସିଲ କରିଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସାମାନ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିଛି ପୋଲିସ । ଏହା ସହିତ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅମଜଦ ଭାଷା ଏବଂ ଶୈଫ୍‌ ମୁନ୍ନିୟାଡୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।  

   Related Posts