ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯିବନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍‌
  • ||
  • କେଦାରନାଥ ଯାତ୍ରାରେ ବାଧକ ସାଜିଛି ତୁଷାରପାତ, ବାରମ୍ବାର ଫସୁଛନ୍ତି ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୧୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌
  • ||
  • ପୁରୀ : ବୁଧବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି, ୪ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ ଦର୍ଶନ
  • ||

ବାରିପଦାର ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ସୁମିତ କୁମାରଂକୁ ନାସା ପକ୍ଷରୁ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସ୍କଲାରସିପ୍

26/09/2018 at 6:16 PM

ବାରିପଦା;୨୬/୦୯-ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରଳ କୃତିତ୍ବ। ଆମେରିକାର ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ସଂସ୍ଥା ନାସା ପକ୍ଷରୁ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସ୍କଲାରସିପ୍ ସାଙ୍ଗକୁ ବିନା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବିଦେଶରେ ପଢ଼ିବାର ସୁଯୋଗ। ବାରିପଦା ସ୍ଥିତ ସତ୍ୟସାଇ ବିଦ୍ୟାବିହାରର ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ସୁମିତ କୁମାର ସାହୁ ନିଜ ଚେଷ୍ଟା ଓ ଅଧ୍ୟବସାୟ ବଳରେ ନାସା ପ୍ରିମିଟିଭ୍ ଟେଷ୍ଟର ତୃତୀୟ ଲେଭଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସିବିଏସ୍ଇ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବାପରେ ତାଙ୍କୁ ଆମେରିକାର ଟେକ୍ସଲା ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ବିନା ଫି’ରେ ପଢ଼ିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଏହାସହିତ ତାଙ୍କୁ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସ୍କଲାରସିପ୍ ମିଳିବ। ତାଙ୍କ ବାପା ଦୁବାଇରେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ମା’ଙ୍କ ସହିତ ସୁମିତଙ୍କ ଶୈଶବ ମୟୂରଭଞ୍ଜର ସାରସକଣାରେ କଟିଛି। ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ସେ ନିଜର ବାପା, ମା’, ଅଜା ଏବଂ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତି ବେଶ୍ ରୁଚି ରହିଥିବା ବେଳେ ନୂଆ ନୂଆ ବିଷୟରେ ଶିକ୍ଷାଲାଭ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଆଗ୍ରହୀ। ଆମେରିକାରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ସେ ବେଶ୍ ଉତ୍ସାହିତ ଥିବା ବେଳେ ଦେଶ ଭିତରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ସେ କାମ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts