Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||

ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ : କୁକୁର କାମୁଡାରୁ ଭଲ ହେବା ପାଇଁ କୁକୁର ମାରି ତାର କଲିଜା ଖାଇଲେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର

9/10/2018 at 7:28 PM

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର୯|୧୦: ଧନ୍ୟ ସେ ମାନସିକତା … ଧନ୍ୟ ସେ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ । ଏବେର ଯୁଗରେ ଏଭଳି ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ଯେ ବଞ୍ଚି ରହିଛି, ତାହା ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି । କାମୁଡ଼ା କୁକୁରର କଲିଜା ଖାଇଲେ, କାଳେ ଜଳାତଙ୍କ ହେବାର ପ୍ରଶ୍ନ ନାହିଁ । ଏଭଳି ଏକ ଅଜବ, ଖବର ଆସିଛି କୋରାପୁଟ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକରୁ । କଣ ଥିଲା ପୂରା ଘଟଣା … ଆଉ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଛାତ୍ର ଜଣକ ତାଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ିଥିବା କୁକୁରକୁ ମାରି ତାର କଲିଜାକୁ ରାନ୍ଧି ଖାଇଲେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବା ଏବେ ଆଉ ଖବର ହୋଇନାହିଁକାମୁଡ଼ା କୁକୁରକୁ ମାରି ତାର କଲିଜା ରାନ୍ଧି ଖାଇବା ଏବେ ହୋଇଛି ମୁଖ୍ୟ ଖବର । ଏମିତି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି କୋରାପୁଟ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବ୍ଲକରେ । କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବା ପରେ ଜଳାତଙ୍କ ଭୟ ଥିବାରୁ ଜଣେ ପିଲା କୁକୁରକୁ ମାରି ତାର କଲିଜାକୁ ରାନ୍ଧି ଖାଇଛି । ଏ ହେଉଛନ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ । ତୟାପୁଟ ନେତାଜୀ ହାଇସ୍କୁଲର ନବମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର । ସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲରେ ଥିବା ବେଳେ ଗତ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଗୋଟେ କୁକୁର କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା । ବଜାରକୁ ଯାଇ କ୍ବାକଙ୍କ ପାଖରୁ ଟିଟି ନେଇଥିଲେ । ବିନ୍ଧା ନକମିବାରୁ ମେଡିକାଲ୍ ଯାଇ ଦୁଇଟି ଆଣ୍ଟି ରାବିସ୍ ଇଞ୍ଜେକସନ୍ ନେଲେ । ହେଲେ ଘରକୁ ଯାଇ ଦେଶୀ ଚିକିତ୍ସା ଆଳରେ ସେ, ତାଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ିଥିବା କୁକୁରକୁ ମାରି ତାର କଲିଜା ଖାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କୁକୁର କାମୁଡ଼ି ଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ୍ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଯଦି ମାଗଣାରେ ଆଣ୍ଟି ରାବିସ୍ ଇଞ୍ଜେକସନ୍ ନମିଳିବ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୁଅର ଦେଶୀ ଚିକିତ୍ସା କରାଇବାକୁ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବାପା, ଆସି ତାଙ୍କୁ ଘରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଗାଁର କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ କୁକୁର କାମୁଡ଼ାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡ଼ା କୁକୁରକୁ ମାରି ଖାଇଥିଲେ । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ଦାଦା ମଧ୍ୟ ଖାଇଥିଲେ । ଆଉ କୁକୁର କଲିଜା ରାନ୍ଧି ଖାଇ ସାରିବା ପରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଏବେ ବେଶ୍ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି । ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ କିଏ ଦିଶାରୀ ପାଖରେ ପିଲାଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଉଛି ତ, ଆଉ କିଏ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ଗୁଣିଆ ପାଖରେ ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କାର ସାହାରା ନେଉଛି । ଆଉ ଏବେ ସାମ୍ନକୁ ଆସିଲା ଆଉ ଏକ ଅଜବ ଖବର । କାମୁଡ଼ା କୁକୁରକୁ ମାରି ତାର କଲିଜା ରାନ୍ଧି ଖାଇବା ଖବର ।

   Related Posts