Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ସାବଧାନ ! ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚଳୁ କରିଦେଲା ଅନଲାଇନ ଲୁଟେରା

9/11/2020 at 2:39 PM

ନାଗପୁର ୯/୧୧ : ଭାରତରେ ଏବେ ଅନଲାଇନ ଲୁଟେରାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଦୁଭାବ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣାକ୍ରମରେ ନାଗପୁରର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଛି ଅନଲାଇନ ଲୁଟେରା ।

ପୋଲିସ କହିବା ମୁତାବକ ପ୍ରଥମେ ଲୁଟର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ନାଗପୁର କୋରାଡି ଅଞ୍ଚଳର ଅଶୋକ ମାନଓ୍ବତେଙ୍କ ନାବାଳକ ପୁଅ ପାଖକୁ ଗୋଟିଏ ଅଜଣା ନମ୍ବରରୁ ଫୋନ ଆସିଥିଲା । ଫୋନ ଉଠାଇବା କ୍ଷଣି ଲୁଟେରା ଜଣକ ଜଣେ ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀର କଷ୍ଟୋମର କେୟାର ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ କହିଥିଲା ଯେ ଏହି ନମ୍ବର ଅଶୋକ ମାନଓ୍ବାତେଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ସହିତ ଜଡିତ ଅଛି ।

ଏହା ପରେ ଫ୍ରଡ୍ ଜଣଙ୍କ ଲୋଭନୀୟ ଅଫର ଦେଇଥିଲା । ଫ୍ରଡ୍ ଜଣଙ୍କ କହିଥିଲା ଯେ ସେ ଯାହା ଯାହା କହିବ ସେହି ଉପାୟରେ ଗଲେ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଥିବା ଟଙ୍କା ଆହୁରି ଅଧିକ ହୋଇଯିବ । ତେବେ ଏହା ପରେ ଫ୍ରଡ୍ ଜଣକ ନାବାଳକ ପୁଅକୁ ଗୋଟିଏ ରିମୋଟ୍ ଡେକ୍ସଟପ ସପ୍ଟଓ୍ବେରରୁ ଆପ୍ଲିକେସନ ଡାଉନଲୋଡ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲା । ଆପ୍ଲିକେସନ ଡାଉନଲୋଡ କରି ଲଗଇନ୍ କରିବା ପରେ ଫ୍ରଡ ଜଣକ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ କରି ନେଇଥିଲା ଏବଂ ତତକ୍ଷଣାତ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ୮ ଲକ୍ଷ ୯୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚଳୁ କରିନେଇଥିଲା ।

ତେବେ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ଧାରା-୪୧୯ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିପୂରଣ ଏବଂ ଧାରା-୪୨୦ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ବିଦ୍ୟା ଆଇନ ଅନୁସାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଲାଇଛି ।

   Related Posts