Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୯୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ୭

25/04/2020 at 7:59 PM

ମୁମ୍ବାଇ:  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସର ୯୬ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଶନିବାର ପୋଲିସ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରୁକୁ ଫେରିଥିବାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍‌ ପରିସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପୋଲିସ ପ୍ରଦାନ କରିଛି।  ଏଥିରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଦେଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଲାଗି ବ୍ୟାପକ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଥିବା ଓ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକେ ଲକଡାଉନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇଥିଲା ସେଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିଥିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛି। 

ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବେଳେ ୧୫ ହଜାର ଲକଡାଉନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ନେଇ ୬୯ ହଜାର ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏଥିରେ ୨୨ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୧୪ ହଜାର ୯୫୫ ଜଣ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା କୁହାୟାଇଛି। ସେହିପରି ଲକଡାଉନ୍‌ ସମୟରେ ବିନା କାରଣରେ ଯାନବାହନ ପ୍ରୟୋଗ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ୪୭ ହଜାର ୧୬୮ଟି ବାହନ ଜବତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମାମଲାରେ ୪୦୦ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୬ହଜାର ୮୧୭ ଜଣ ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦୧ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ୧୮ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୯୪ଟି ନୂଆ ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ଶୁକ୍ରବାର ୩୫୭ଟି ନୂଆ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜେଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୧ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

   Related Posts