Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୨୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୭୪୧ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ : ବ୍ୟାପକ ପୋଡାଜଳା ଓ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମ୍ୟାନେଜର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ
  • ||
  • ଆଜି ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ! ୧୫ ଯାଏଁ ତାତିରୁ ମିଳିବ ତ୍ରାହି
  • ||

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଫେମିଲି ପେନସନ ପାଉଥିବା ୯୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଆଶାମଣି ଏବେ ନିରାଶ, ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କ ଖାମଖିଆଲ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷେହେଲା ଭୋକ ଉପାସରେ

15/12/2018 at 6:18 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୧୫|୧୨: ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପେନସନ୍ ମିଳୁଥିଲା । ହେଲେ ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବରରୁ ସେତକ ବନ୍ଦ । ଚଳିବାକୁ ନାହିଁ ନଥିବା ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଗୋଡ଼ିପଡ଼ାର ଆଶାମଣୀ ମଙ୍ଗରାଜ ।ପରିଣତ ବୟସରେ ରେଳ ବିଭାଗ ଠାରୁ  ଡିଟିଆଇ ଅଫିସ, ଟ୍ରେଜେରୀ ଅଫିସ ଦୌଡ଼ି ଦୌଡ଼ି ନିରାଶ ଆଶାମାଣୀ। 

ଖୋର୍ଦ୍ଧା  ଗୋଡିପଡା ଗାଁର୯୩ ବର୍ଷୀୟା  ବୃଦ୍ଧା ଆଶାମଣୀ ମଙ୍ଗରାଜ । ଆସାମ ଗୌହାଟୀ ନର୍ଦନ ଫ୍ରଣ୍ଟ ରେଳ ବିଭାଗରେ ସ୍ବାମୀ ବଂଶୀଧର ମଙ୍ଗରାଜ ଚତୁର୍ଥ ଶେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ରୂପେ ଚାକିରିକରୁଥିଲେ ।  ୧୯୭୭ରେ ବଂଶୀଧରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା । ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧ।ଟ୍ରଜେରୀ ମଧ୍ୟମରେ  ପେନସନ୍ ପାଉଥିଲେ ଆଶାମଣୀ ।  ମାତ୍ର ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବର ମାସରୁ ପେନସନ୍ କୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଟ୍ରଜେରୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଟ୍ରାନସଫର୍ କରିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଆସିଲା । ଆସାମ ଗୋହାଟି ନର୍ଦନ ଫ୍ରଣ୍ଟରେଳ ବିଭାଗର ଚିଠି ମୁତାବକ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଟ୍ରଜେରୀ  ଆଶାମଣୀଙ୍କ ପେନସନ୍ ବିବରଣୀ ସଠିକ ରୂପେ  ଦେଇନି । ତେଣୁ ବର୍ଷେହେଲାଣି ଏହି ବୃଦ୍ଧା ପେନସନ ଗଣ୍ଡାକରୁ ବଞ୍ଚିତ । ଚଳିବା ପାଇଁ ନାହିଁ ନଥିବା ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତିସେ । 

ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କ ଖାମଖିଆଲ ମନୋଭାବ । ଆଉ ପରିଣାମ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧା ଆଶାମାଣୀ। ଟ୍ରଜେରୀ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନର୍ଦନ ଫ୍ରଣ୍ଟ ରେଳ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ  ଗୁହାରୀ ପରେ ବି ଫଳ ଘର ଶୂନ ।ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନ୍ୟୁଜ7କୁ ନିଜ ଦୁଃଖ ଜଣାଇଥିଲେ ଆଶାମଣୀ ।  ତେବେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆଶାମଣୀଙ୍କ ପେନସନ ବିବରଣୀ ନର୍ଦ୍ଦନ ରେଳ ବିଭାଗକୁ ପଠାଇବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ଟ୍ରେଜେରୀ ଅଫିସର ।

   Related Posts