Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଫେମିଲି ପେନସନ ପାଉଥିବା ୯୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଆଶାମଣି ଏବେ ନିରାଶ, ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କ ଖାମଖିଆଲ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷେହେଲା ଭୋକ ଉପାସରେ

15/12/2018 at 6:18 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୧୫|୧୨: ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପେନସନ୍ ମିଳୁଥିଲା । ହେଲେ ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବରରୁ ସେତକ ବନ୍ଦ । ଚଳିବାକୁ ନାହିଁ ନଥିବା ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଗୋଡ଼ିପଡ଼ାର ଆଶାମଣୀ ମଙ୍ଗରାଜ ।ପରିଣତ ବୟସରେ ରେଳ ବିଭାଗ ଠାରୁ  ଡିଟିଆଇ ଅଫିସ, ଟ୍ରେଜେରୀ ଅଫିସ ଦୌଡ଼ି ଦୌଡ଼ି ନିରାଶ ଆଶାମାଣୀ। 

ଖୋର୍ଦ୍ଧା  ଗୋଡିପଡା ଗାଁର୯୩ ବର୍ଷୀୟା  ବୃଦ୍ଧା ଆଶାମଣୀ ମଙ୍ଗରାଜ । ଆସାମ ଗୌହାଟୀ ନର୍ଦନ ଫ୍ରଣ୍ଟ ରେଳ ବିଭାଗରେ ସ୍ବାମୀ ବଂଶୀଧର ମଙ୍ଗରାଜ ଚତୁର୍ଥ ଶେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ରୂପେ ଚାକିରିକରୁଥିଲେ ।  ୧୯୭୭ରେ ବଂଶୀଧରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା । ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧ।ଟ୍ରଜେରୀ ମଧ୍ୟମରେ  ପେନସନ୍ ପାଉଥିଲେ ଆଶାମଣୀ ।  ମାତ୍ର ୨୦୧୭ ଡିସେମ୍ବର ମାସରୁ ପେନସନ୍ କୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଟ୍ରଜେରୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଟ୍ରାନସଫର୍ କରିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଆସିଲା । ଆସାମ ଗୋହାଟି ନର୍ଦନ ଫ୍ରଣ୍ଟରେଳ ବିଭାଗର ଚିଠି ମୁତାବକ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଟ୍ରଜେରୀ  ଆଶାମଣୀଙ୍କ ପେନସନ୍ ବିବରଣୀ ସଠିକ ରୂପେ  ଦେଇନି । ତେଣୁ ବର୍ଷେହେଲାଣି ଏହି ବୃଦ୍ଧା ପେନସନ ଗଣ୍ଡାକରୁ ବଞ୍ଚିତ । ଚଳିବା ପାଇଁ ନାହିଁ ନଥିବା ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତିସେ । 

ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କ ଖାମଖିଆଲ ମନୋଭାବ । ଆଉ ପରିଣାମ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧା ଆଶାମାଣୀ। ଟ୍ରଜେରୀ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନର୍ଦନ ଫ୍ରଣ୍ଟ ରେଳ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ  ଗୁହାରୀ ପରେ ବି ଫଳ ଘର ଶୂନ ।ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନ୍ୟୁଜ7କୁ ନିଜ ଦୁଃଖ ଜଣାଇଥିଲେ ଆଶାମଣୀ ।  ତେବେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆଶାମଣୀଙ୍କ ପେନସନ ବିବରଣୀ ନର୍ଦ୍ଦନ ରେଳ ବିଭାଗକୁ ପଠାଇବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ଟ୍ରେଜେରୀ ଅଫିସର ।

   Related Posts