Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଅନୁରାଧା ପୌଡ଼ୱାଲ, ବିବେକ ଓବେରଏଙ୍କ ସମେତ ୯୦୦ ରୁ ଅଧିକ କଳାକାର କଲେ ଅପିଲ

11/04/2019 at 4:56 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧/୪ : ୧୭ତମ ଲୋକସଭା ଗଠନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନରେ ୧୮ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ୨ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ରାଜ୍ୟର ୯୧ ଆସନ ପାଇଁ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହୋଇଛି | ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ୯୦୦ କଳାକାର ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି |


ଏହି କଳାକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟିକା ଅନୁରାଧା ପୌଡ଼ୱାଲ, ପଣ୍ଡିତ ଯଶରାଜ, ଗୁଲାମ ମୁସ୍ତାଫା ଖାନ, ବିବେକ ଓବେରଏ, କୋଏନା ମିତ୍ରା | ପାଖାପାଖି ୯୦୦ ଫିଲ୍ମ ହସ୍ତୀଙ୍କ ନାଁ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛି | ଏହି କଳାକାରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶକୁ ଜଣେ ମଜବୁତ ସରକାର ଆବଶ୍ୟକ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାର ଦେଶରେ ଶାସନ ଜାରି ରହିବ ଦରକାର | ଦେଶକୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଭଳି ସୁଶାସକ ଦରକାର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଳାକାର | ଦେଶକୁ ସୁଦୃଢ ସରକାର ଆବଶ୍ୟକ, ଦୁର୍ବଳ ନୁହେଁ | ଦେଶକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ମଜବୁତ ହେବା ଦରକାର | ଏହିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୋଦି ସରକାର ଦେଶକୁ ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଏହି କଳାକାରମାନେ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି |


ଏନେଇ ଏକ ସଂଯୁକ୍ତ ବୟାନ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ବୟାନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଗତ ୫ ବର୍ଷରେ ଭାରତରେ ଏମିତି ସରକାର ଶାସନରେ ଥିଲା ଯିଏ ଦୁର୍ନୀତି ମୁକ୍ତ ସୁଶାସନ ଏବଂ ବିକାଶୋନ୍ମୁଖୀ ପ୍ରଶାସନ ଦେଇଛି | ଏହି ସଂଯୁକ୍ତ ବୟାନରେ ଶଙ୍କର ମହାଦେବନ, ତ୍ରିଲୋକୀ ନାଥ ମିଶା, ହଂସରାଜ ହଂସ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି |


ପାଖାପାଖି ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବରୁ ଅମୋଲ ପାଲେକର, ନାସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହ, ଗିରିଶ କନ୍ନଡ଼, ଉସ ଗାଙ୍ଗୁଲୀଙ୍କ ସମେତ ରଙ୍ଗମଂଚର ୬୦୦ କଳାକାର ଚିଠି ଜାରି କରି ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ ନଦେବା ପାଇଁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ | ଏହାସହ ବିଜେପିର ସହଯୋଗୀ ଦଳକୁ ଶାସନରୁ ବେଦଖଲ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ | ଏମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଦେଶ ଏବଂ ଦେଶର ସମ୍ବିଧାନ ଅସୁରକ୍ଷିତ |

   Related Posts