Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ବିବାହର ୯ ବର୍ଷ ପରେ ଜାଣିଲେ ସେ ମହିଳା ନୁହନ୍ତି ପୁରୁଷ!

26/06/2020 at 7:14 PM

କୋଲକାତା ୨୬।୬:  ତିରିଶ ବର୍ଷ ଧରି ବେଶ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରେ  କୋଲକାତାର ଡାକ୍ତରମାନେ ବିରଳ ରୋଗରେ ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି।  ପ୍ରାୟ ୨୨ ହଜାର  ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ହୁଏତ ଏପରି ଜଣେ ଥାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣେ ମହିଳା ଭଳି ପରିବାରରେ ବଞ୍ଚିଥିଲେ ଓ ବିବାହ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ, ହେଲେ ବାହାଘରର ୯ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାଣି ନଥିଲେ ସେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ବୋଲି।

 ତଳି ପେଟରେ ଅସହ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣାର କେଉଁଠାରେ ଚିକିତ୍ସା ହୋଇ ନପାରିବାରୁ ବୀରଭୂମ ଜିଲ୍ଲାର ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କୋଲକାତା ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ କର୍କଟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଆସିଥିଲେ। ଡାକ୍ତରମାନେ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା କରିବା ବେଳେ ଏହା ଜଣାପଡିଥିଲା। ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରୋଗ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ତାଙ୍କର ୨୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଭଉଣୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିଲା ତାଙ୍କ ଠାରେ ମଧ୍ୟ  “ଆଣ୍ଡ୍ରୋଜେନ୍ ଇନସେନ୍ସିଟିଭିଟି ସିଣ୍ଡ୍ରୋମ” ଚିହ୍ନଟ  ହୋଇଛି। ଅର୍ଥାତ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜେନେଟିକ୍ ପୁରୁଷ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କଠାରେ ମହିଳାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଶାରୀରିକ ଗୁଣ ରହିଛି।

ଡାକ୍ତର ଅନୁପମ ଦତ୍ତ ଓ ଡାକ୍ତର ସୋମେନ ଦାସ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ପରିଚୟ ପାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ରୂପରେ ଜଣେ ଜଣେ ମହିଳା ଥିଲେ ଏପରିକି  ସେମାନଙ୍କର କଣ୍ଠ ସ୍ୱର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଶାରୀରିକ ବିକାଶ ସବୁକିଛି ମହିଳାର ହେଲେ ଜନ୍ମରୁ ତାଙ୍କ ଠାରେ ଗର୍ଭାଶୟ ଏବଂ ଡିମ୍ବାଣୁର ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିଲା।  ସେ ଦୀର୍ଘ ଯୌବନରେ ମହିଳାଙ୍କ ମାସିକ ଋତୁସ୍ରାବ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିନାହାଁନ୍ତି।

ତେବେ ବାୟୋପସି ପରେ  ସେ ଟେଷ୍ଟିକୁଲାର କର୍କଟରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା।  ଯାହାକୁ  ସାଧାରଣତଃ ସେମିନୋମା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ବୋଲି  ଡା. ଦତ୍ତ କହିଛନ୍ତି।  ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର କେମୋଥେରାପି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି।

   Related Posts