Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଜମାତରୁ ଆଣ୍ଡାମାନରେ ପହଞ୍ଚିଲା କରୋନା, ଦିଲ୍ଲୀରେ ୨୪ ପଜିଟିଭ୍, ଆଣ୍ଡାମାନରେ ୧୦

31/03/2020 at 3:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୦୩: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା ପ୍ରକୋପ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ନିୟମକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନ ତବଲିଗି ଜମାତ ମରକଜରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ରେ ଧାର୍ମିକ ସଭା ଆୟୋଜନ  ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସାମିଲ ୯ ଜଣ ଲୋକ ଏବେ ଏହି ମହାମାରୀକୁ ଆଣ୍ଡାମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଣ୍ଡାମାନରେ କରୋନା ଭାଇରସର ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରୁ ୯ ଜଣ ଲୋକ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତ ତବଲିଗି ଜମାତର ମରକଜରୁ ଆଣ୍ଡାମାନ ଫେରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପଟେ ୧୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମଧ୍ୟରେ ୯ ଫେରନ୍ତା ଲୋକଙ୍କର ଜଣେ ପତ୍ନୀ ସାମିଲ। ଏହି ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହରେ ସାମିଲ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୪ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବରର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଉପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା କୋଭିଡ ୧୯ର ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଅଭିଜିତ ରୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା ୯୯ ନମୂନା ମଧ୍ୟରୁ ୧୦ ନମୂନା ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଏଥିରୁ ୯ ଜଣ ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନରେ ଆୟୋଜିତ ତବଲିଗି ଜମାତ ଆୟୋଜନରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଆଣ୍ଡାମାନ ଫେରିଥିଲେ। ଦଶମ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ମହିଳା ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଫେରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ରୋଗଙ୍କର ପତ୍ନୀ ହେବେ। ଏହି ୯ ଜଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ବିମାନରେ ଆଣ୍ଡାମାନ ଫେରିଥିଲେ। ନିଜାମୁଦ୍ଦିନରେ ଆୟୋଜିତ ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହରେ ପାଖାପାଖି ୩୦୦୦ ଲୋକ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

୭୦୦ ଜଣ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ

ଦିଲ୍ଲୀର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟନ୍ଦ୍ର ଜୈନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୧୫୦୦ ରୁ ୧୭୦୦ ଲୋକ ଏହି ମରକଜରେ ଥିଲେ। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମରକଜରୁ ୧୦୩୩ ଜଣଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯାଇଛି ଏବଂ ବାକି ଲୋକଙ୍କୁ କାଢିବା  କାମ ଜାରି ରହିଛି।  ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୪ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିଛି। ୩୩୪ ଜଣଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ବାକି ପ୍ରାୟ ୭୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି।

ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ଏହି ମରକଜର ଯେଉଁ ୬ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଠାରେ ଲୋକ ଜମା ଥିଲେ ତାହା ହରଜତ ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନ ପୋଲିସ ଥାନା ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତି। ଅର୍ଥାତ ପୋଲିସର ନାକ ତଳେ ଏସବୁ ହେଉଥିଲା। ମାତ୍ର ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ନଥିଲା। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଆୟୋଜକ ଘୋର ଅପରାଧ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଆୟୋଜକ  ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts