Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣାରେ ୯ ଗିରଫ, ବିଜେପି କହିଲା ହକ୍ ପାଇଁ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ, ଏବେ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଶିକାର ହେଲେ

3/08/2021 at 6:16 PM

ଭଦ୍ରକ, ୦୩/୦୮: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ପ୍ରତିବାଦ ବେଳେ ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିବା ବେଳେ ଜଣକୁ ବାଦ ଦେଇ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଅନ୍ୟପଟେ ପୋଲିସର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ବିରୋଧ କରିଛି ବିଜେପି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ତିହିଡି ଠାରେ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେପି ତରଫରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେରେ ଅନିୟମିତତାକୁ ନେଇ ଏକ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ପ୍ରତିବାଦ ବେଳେ ବ୍ଲକ ଭିତରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ତିହିଡି ପୋଲିସ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ଟାଉନ ଥାନାରେ ରଖା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପରେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ । କିନ୍ତୁ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ବିରୋଧ କରିଛି ବଜେପି ।

ଦଳ କହିଛି ଯେ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ କୌଣସି ଅପ୍ରୀତିକର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ନଥିଲେ । ଅନିୟମିତତା ଓ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ଚାପିବା ପାଇଁ ଶାସକ ଦଳର ଏହା ଏକ ସୁଚିନ୍ତିତ ଯୋଜନା । ତେବେ ଏହି ଘଟଣା  ପରେ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରୋଶମୂଳକ ଭାବେ ରାତି ଅଧିଆ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁ ମାନେ ନିଜ ହକ ପାଇଁ ପ୍ରତିବାଦ କରୁଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସର ଏହିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଲେ । ବିଜେପି ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରତ୍ୟକ ବ୍ଲକ ଓ ଥାନା ଘେରାଉ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିବା ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରୁ ଓ ବିନା ଦୋଷରେ ଗିରଫ କରିଥିବା ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଦେବାକୁ ଦଳ କହିଛି ।

   Related Posts