Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

୯ ମାସର ଶିଶୁ କରୋନାକୁ ହରାଇଦେଲେ : ସବୁଠାରୁ କମ ଦିନରେ ସୁସ୍ଥ ହେବାରେ ପ୍ରଥମ ସଂକ୍ରମିତ

23/04/2020 at 4:46 PM

ଡେରାଡୁନ ୨୩/୦୪ : ଡେରାଡୁନ ଡୁନ ମେଡିକାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ୯ ମାସର ଶିଶୁ ମାତ୍ର ୬ ଦିନରେ କରୋନା ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିଛନ୍ତି | ଏହି ଶିଶୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ କମ ସମୟରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ରୋଗୀ | ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ଆଇଏଫଏସ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ୭ ଦିନରେ କରୋନାକୁ ମାତ ଦେଇଥିଲେ | ହସ୍ପିଟାଲର ଡେପୁଟି ଏମଏସ ଏବଂ କରୋନା ଯାଞ୍ଚ କରିଥିବା ଅର୍ଡିନେଟର ଡାକ୍ତର ଏନଏସ ଖତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିଶୁର ରିପୋର୍ଟ ଦୁଇଥର ଲଗାତାର ନେଗେଟିଭ ଆସିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡିସ୍ଚାର୍ଜ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଡେରାଡୁନର ଭଗତ ସିଂହ କଲୋନୀରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ | ସେ ଜମାତିରୁ ଫେରିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କ ଶିଶୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ | ଶିଶୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଗିଡ଼ିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୭ ତାରିଖରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ, ଅର୍ଥାତ ଶିଶୁର ମା’ଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଥିଲା | ନମୁନା ଯାଞ୍ଚରେ ମାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଥିଲା |

ଡୁନ ହସ୍ପିଟାଲ ର କରୋନା ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଏବଂ ଶ୍ୱାସ ରୋଗ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଅନୁରାଗ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିଶୁର ମାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଦୁଇଥର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା | ଦୁଇଥର ଯାକ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଥିଲା | ମା ଙ୍କୁ ପିପିଇ କିଟ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଥିଲା | ମାନବିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମାଙ୍କୁ ଶିଶୁ ସହ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା | ଡାକ୍ତର ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଏ ସମୟରେ ଶିଶୁ ମା କ୍ଷୀର ମଧ୍ୟ ଖାଉଥିଲେ | କାରଣ ମା କ୍ଷୀରରେ ସଂକ୍ରମଣ ସହ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷମତା ଥାଏ | ସମ୍ଭବତଃ ଶିଶୁ ଏଇଥିପାଇଁ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଥିବେ ବୋଲି ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts