Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରୁ ଶିଶୁଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କମିଟି ଗଠନ, ସବୁ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ୍ରେ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି, ଆଜି ୧୩୫୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୁନ ୧୫ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଆଜି ସୁସ୍ଥରେ ରେକର୍ଡ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେଲେ ୧୨୦୭୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ୧୭ ମେ ସୋମବାର ଖୋଲିବ କେଦାରନାଥ ଧାମ କବାଟ ।। ତୀର୍ଥ ପୁରୋହିତ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଧିବିଧାନ ସହ କବାଟ ଖୋଲିବ ।। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜନତାଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ନିମନ୍ତେ ହେବ ପ୍ରଥମ ପୂଜା ।।
  • ||
  • ଆଗାମୀ ୩ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟକୁ ମିଳିବ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ର ୫୧ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ୍‌
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ, ନେଇପାରେ ଅବପାତର ରୂପ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାମାନ୍ୟ କମିଲା : ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୦୭୭ ମୃତ
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧୭୩୨ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୧୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୮୯ ମୃତ ,୧୨୦ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି: ଗୋଟିଏ ଗାଁରେ ଗଲା ୧୬ଜୀବନ

9/02/2019 at 2:55 PM

କୂଶୀନଗର ୯/୨ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସହାରନପୁର ପାଇଁ ଅଶୁଭ ଥିଲା ଶୁକ୍ରବାର | ସହାରନପୁର ଏବଂ ରୁଡକିରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ୧୨୦ ଜଣ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଅଛନ୍ତି | ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ଦାୟିତ୍ବହୀନତା ଯୋଗୁଁ ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ୧୦ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ୩ଜଣ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି |

ଉତ୍ତରଖଣ୍ଡ ସରକାର ରୁଡକିର ଅବକାରୀ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ ସମେତ ୧୩ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିବା ସହ ଘଟଣାର ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତ | ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଘଟଣାରେ ମିରଠ, ସାହାରନପୁର, ରୁର୍କି ଏବଂ କୂଶୀନଗରର ଅନେକ ଲୋକେ ଅଛନ୍ତି |

ଅପରପକ୍ଷରେ ହରିଦ୍ୱାରରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଗୋଟିଏ ଗାଁର ୧୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ହରିଦ୍ୱାରର ବ୍ଳଲୁପୁର ଗାଁରେ ଜଣେ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦଶାହ କାମରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କିଛି ଲୋକେ ମଦ ପିଇଥିଲେ | ମଦ ପିଇବା ପରେ ପାଖାପାଖି ୨୫ ଜଣ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ |

ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇବାରୁ ବ୍ଳଲୁପୁର ଗାଁର ହିଁ ୧୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଆହୁରି ଅନେକ ଲୋକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଅଛନ୍ତି | ଯେଉଁମାନେ ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଭଲ ନଥିବା କହିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର | ଉତ୍ତରଖଣ୍ଡର ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ୧୮ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଗାଁରେ ମଦ ପିଇ ସାହରନପୁର ଫେରି ଯାଇଥିଲେ | ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା |


ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦଶାହ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ରନ୍ଧା ମଦ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଯାହାଫଳରେ ଲୋକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା | ୧୬ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ଜଣ ବ୍ଳଲୁପୁର ଗାଁର ହୋଇଥବାବେଳେ ୫ଜଣ ନିକଟସ୍ଥ ସହରନପୁରର |


ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୧୬ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ପରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | କୂଶୀନଗର ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି | ବ୍ଳଲୁପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ଢାବାରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଏକ ଟ୍ରକରେ କୁଣ୍ଡା ବସ୍ତା ଭିତରେ ଲୁଚାଇ ମଦ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା | କୂଶୀନଗର ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ କୁଣ୍ଡା ବସ୍ତାରୁ ୧୬୦୦ ପେଟି ମଦ ଜବତ କରିଛି |

   Related Posts