Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଏସଏପି ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • କ୍ଲାସରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଲା ବାଘ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କଲା ଘାଇଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୫୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମାର୍ଗଶିର ଗୁରୁବାରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ହୁଣ୍ଡି ଓ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ବେଳେ କେଉଁ ସରକାର ଥିଲା ? ସିବିଏସଇର ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର
  • ||

ବିଏସଏଫ୍‌ର ୮୫, ସିଆରପିଏଫ୍‌ର ୧୫୮ ଯବାନ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

6/05/2020 at 5:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୫ : ଭାରତୀୟ ସେନାର ଆଉ ୮୫ ଜଣ ଯବାନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି | ବିଏସଏଫରେ ଏଯାଏଁ ୧୫୪ ଯବାନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଜଣେ ହେଡ଼ କନେଷ୍ଟବଳ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେବାପରେ ବିଏସଏଫର ସିଜିଓ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ସ୍ଥିତ ମୁଖ୍ୟ ଭବନକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା | ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଖୋଲାଯାଇଛି | ବିଏସଏଫ ପ୍ରବକ୍ତା ଆଜି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଯବାନ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିଏସଏଫ ବିଲଡିଙ୍ଗକୁ ସାନିଟାଇଜ କରିବା ପାଇଁ ସିଲ କରାଯାଇଥିଲା|

ବିଏସଏଫ ଛଡା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧ ସୈନିକବଳର ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଯବାନ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ହଜାର ହଜାର ଯବାନଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି | ଦେଶର ଆନ୍ତରିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସୀମା ସୁରକ୍ଷାରେ ନିୟୋଜିତ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଯବାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବଳର ୨୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ରେଫରାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଯାଉଛି | ଆଇଟିବିପି ଓ ବିଏସଏଫର ମହାନିର୍ଦେଶକ ଏସ.ଏସ.ଦେଶବାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରେଫରାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବିଶେଷ କୋଭିଡ-୧୯ ୱାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି |

ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଟିମ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଥିବା ସମସ୍ତ ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଲାଗି ରହିଛନ୍ତି | ଭାରତ-ତିବ୍ବତ ସୀମା ପୋଲିସ (ଆଇଟିବିପି) ସଂକ୍ରମିତ ଯବାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଗତ ଦୁଇ ଦିନରେ ୨୧ ରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୪୫ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଆଇଟିବିପି ମୁଖ୍ୟତଃ ଚୀନ ସୀମାରେ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ନିୟୋଜିତ | କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସବଳ (ସିଆରପିଏଫ)ରେ ଏଯାଏଁ ୧୫୮ ଯବାନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୩୭ ଯବାନ କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ବାଟାଲିଅନରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ |

   Related Posts