Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

୬ ମାସରେ ଜଣେ ମହିଳା ୮୫ ପିଲାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ଘଟଣା, ଖୋଳତାଡ ପରେ ଜଣା ପଡିଲା ଏହି କଥା

21/09/2019 at 3:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଆସାମରେ ଜଣେ ମହିଳା ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୮୫ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଆସାମର ଏକ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ୮୫ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା । ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ନର୍ସ ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି । ତେବେ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୮୫ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଇଛି ।

ପରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସମ୍ପୃକ୍ତ ନର୍ସ ଟଙ୍କା ଲୋଭର ଏପରି କରିଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଥିଲା । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସା ଉପଲବ୍ଧ କରାଇଦେଲେ ନର୍ସମାନଙ୍କୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରୋର୍ସାହନ ରାଶି ମିଳିଥାଏ । ଲିଲି ବେଗମ ନାମକ ନର୍ସ ଏହି ଟଙ୍କା ପାଇବା ଲୋଭରେ ନିଜକୁ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୮୫ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜନ୍ମ କରାଇଥିବା କଥା ସରକାରୀ ଖାତାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଇଥିଲା ।
ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ୧୬୦ ଟି ପ୍ରସବ ଘଟଣାରେ ଲିଲି ନିଜକୁ ୮୫ ଥର ମାଆ ହୋଇଥିବା କଥା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏପରି କରି ସେ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇଛନ୍ତି ।
ଗୌହାଟୀରୁ ୩୫୦ କିଲୋମିଟର କରିମଗଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏହି ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ନର୍ସ ଜଣଙ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ଦେବା କଥା ବୁଝାବୁଝି କରୁଥିବାରୁ ଏପରି ଟଙ୍କା ହଡପ କରିଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା । ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଲିଲିଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts